banner6

Cinayetten değil, KKTC'ye kaçak girmekten yargılanacak

banner37

Rum tarafında geçtiğimiz ağustos ayında yabancı uyruklu bir adamı bıçaklayarak öldüren ve KKTC’ye geçen 26 yaşındaki Hindistanlı Malkit Singh, cezaevine gönderildi.

Cinayetten değil, KKTC'ye  kaçak girmekten yargılanacak
banner151 banner143

Emine UYSAL

Güney Kıbrıs’ta ağustos ayında 25 yaşında yabancı uyruklu bir adamı bıçaklayarak öldüren, 44 yaşında bir kadını da yaralayıp KKTC’ye kaçan Hindistan uyruklu 26 yaşındaki Malkit Singh, 13 günü aşmamak üzere cezaevine gönderildi.

“Birinci Derecede Askeri Yasak Bölgeyi İhlal Etmek” suçlamasıyla tutuklanan Singh, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Aytan Özoğlu’nu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özoğlu, zanlının 2017 yılı Eylül ayında henüz tespit edilemeyen bir yerden KKTC’ye geçiş yaptığını anımsattı.

Polis memuru Aytan Özoğlu, zanlının 11 Ekim’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından Girne’de tutuklandığını söyledi.

Güneyde cinayet suçlamasıyla aranıyor

Özoğlu, Hindistan vatandaşı zanlının Güney Kıbrıs’ta ikamet ettiğine ve cinayet suçuyla arandığına vurgu yapıp, iade işlemine ilişkin henüz bir karar olmadığını kaydetti.

Özoğlu, zanlının yargılanıncaya değin, 13 günü aşmamak üzere cezaevine gönderilmesini talep etti.  -

Tercüman aracılığı ile söz alan zanlı, “Biran önce ülkem olan Hindistan’a dönmek istiyorum” dedi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının 13 günü aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2017, 10:03
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104