'Cinsel saldırı' zanlısı teminatla serbest

banner37

Kaldırımda yürüyen bir kadının kalçasını avuçladıktan sonra koşarak kayıplara karışan ve kamera görüntülerinden tespit edilerek tutuklanan Abdurrahman Tanrıverdi, teminatla serbest bırakıldı

'Cinsel saldırı' zanlısı  teminatla serbest
banner99

Ahmet VAMIK
Girne’de güpegündüz kaldırımda yürüyen bir kadının kalçasını avuçlayıp sıktıktan sonra koşarak kayıplara karışan ve kamera görüntülerinden tespit edilerek tutuklanan 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Abdurrahman Tanrıverdi, tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Girne Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarılan zanlı, ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 3 kez ispat-ı vücut yapması, 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve 3 bin TL’lik nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.

Kamera görüntülerinden tespit edildi
 

banner134

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli’yi tanık olarak dinletti.
Zanlı Abdurrahman Tanrıverdi’nin 20 Mayıs günü saat 15.00 sıralarında Girne’de meydana gelen “Cinsel Saldırı” suçundan methaldar olduğunu ifade eden polis memuru Kader Çamlıbelli, kaldırım üzerinde yürüyen S. Ç. isimli kadının kalçasını avuçlamasının ardından olay yerinden kaçan zanlının kamera görüntülerinden tespit edildiğini ve önceki gün tutuklandığını ifade etti.

Gönüllü ifade vererek suçunu kabul eden zanlı aleyhine yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirten Özmüezzin, ülkemizde öğrenci statüsünde bulunan zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75