banner6

Cinsel tecavüzden yargılandı,suçsuz bulunup beraat etti

banner37

Gazimağusa’daki bir öğrenci yurdu odasında, uyuşturucu tesiri altındaki kıza, doğaya aykırı cinsel tecavüzde bulunduğu suçlamasıyla yargılanan Mahmoud Alreefi isimli genç, Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından suçsuz bulundu

Cinsel tecavüzden yargılandı,suçsuz bulunup beraat etti
banner8

MAHKEME MÜŞTEKİ VE TANIKLARINA İNANMADI… Aralık 2019’dan beri cezaevinde tutuklu bulunan Mahmoud Alreefi isimli Filistinli gençle ilgili kararını dün açıklayan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, müşteki kızın polise yaptığı beyanlarla mahkemedeki şahadeti ile ilk şikayetini yaptığı tanıklarının ifadelerinin çelişkili olduğuna bulgu yaptıktan sonra, polisin de müştekinin cep telefonunda gerekli incelemeyi yapmayarak eksik tahkikatta bulunduğuna kanaat getirdi ve sanığı aleyhindeki tüm suçlardan beraat ettirdi.

Sedef BOŞNAK


Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, uyuşturucu tesiri altındaki kızı darp edip, doğaya aykırı bir şekilde, zorla cinsel tecavüzde bulunduğu iddiasıyla yaklaşık iki yıldır Lefkoşa Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu bulunan Filistin uyruklu Mahmoud Alreefi ile ilgili kararını açıkladı.


Başkan Fatma Şenol, Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu ve Yargıç Hazan Aksun’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, yapılan duruşmaların ardından Filistin uyruklu Mahmoud Alreefi’yi aleyhindeki 3 davanın 3’ünden de suçsuz buldu.


Mahkeme, huzurundaki olgu ve emareler ışığında, Mahmoud Alreefi’yi, aleyhindeki ‘Cinsel tecavüz’, ‘Cinsel saldırı’ ve ‘Darp’ suçlarından suçsuz bulup, beraat ettirdi.


Kararı açıklayan heyet başkanı Fatma Şenol, Gazimağusa’da bir üniversitenin kız yurdu odasında gerçekleştiği iddia edilen olayda, müşteki kızın polise verdiği ifadesinde, mahkemeye sunduğu şahadetinde ve Alreffi’nin avukatının istintakı sırasında mahkemeye çelişkili beyanlarda bulunduğuna bulgu yaptı.


Fatma Şenol, 22 Aralık 2019 tarihinde saat 05.00’te, DAÜ Kampüsü’ndeki bir yurt odasında saldırıya uğradığı iddiasıyla polise şikayetçi olan müştekinin, ilk şikayeti yaptığı iki kişinin de mahkemeye çelişkili ifade kanaat getirdi.

banner134


Şenol, polisin, olayın gerçekleştiği iddia edildiği oda içerisinden ve içerisinde mesaj bulunduğu iddia edilen müştekinin telefonunu emare zapt etmemesini de ciddi bir tahkikat eksikliği olarak değerlendirdi.


Heyet başkanı ayrıca, yeminsiz beyanda bulunan sanığın, kısmen, iddia makamı tanıklarını da teyit eder şekilde beyanda bulunduğunu da sözlerine ekledi.


Başkan, tüm bulguları ışığında, sanığı, aleyhindeki tüm davalardan suçsuz bulduklarını açıklayarak, serbest bırakılmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2021, 09:20
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104