Çirkin manzara!

banner37

Mağusa’nın gözde turizm bölgelerinden Laguna da çöpler içinde kaldı

Çirkin manzara!

Ahmet İLKTAÇ
Mağusa’nın gözde turizm bölgelerinden Laguna, bakımsızlık ve duyarsızlık nedeniyle kötü görüntüler veriyor.

Vatandaşların hem yaz, hem de kış aylarında stres atmak ve denizin büyüleyici görüntüsüyle bulaşabilmek için ziyaret ettiği Laguna bölgesi, özellikle de Deniz Yıldızı apartmanlarının arka bölümündeki alan, çöpler içinde kaldı.
Cam ve teneke alkol şişeleri, naylonlar ve çeşitli atıklar, bölgede çirkin bir manzara oluşturuyor.

Deniz kenarına, eğlenmek için gelen kişiler tarafından çevreye atılan çöpler, büyük çevre kirliliği oluşturuyor. Denize bir hortum vasıtasıyla akıtılan su ise kötü kokuya ve su birikmesine neden olduğu için bölge sinek yuvası haline dönüştü.

Bu arada Gazimağusa Belediyesi Meclis Üyesi Ulus Irkad, sosyal paylaşım sitesinden Laguna bölgesindeki çirkin görüntülerle ilgili geçtiğimiz hafta fotoğraflı bir gönderi paylaşmıştı.
 

Kirletiliyor, temizlenmiyor

Gazetemiz KIBRIS’ı arayan bir vatandaş, geçmişte Mağusa’nın gözde bölgelerinden olan Laguna’nın son yıllarda halinin içler acısı olduğundan yakındı.
Laguna’nın çöpler içerisinde kaldığını, akşamları aydınlatmanın da yetersiz olduğunu anlatan vatandaş, sorumsuz kişiler tarafından denizin içerisine kadar atılan bira şişelerinin, büyük çevre kirliliğine yol açtığını söyledi.
Sorumsuz ve duyarsız kişiler tarafından atılan çöplerin, belediye tarafından toplanmadığını da öne süren vatandaş, yine apartmanların bodrumundan gelen ve deniz suyu olduğu söylenen suyun, kayalıklara aktığını, bunun da hem kötü koku, hem de su birikmesinden dolayı sinek yaptığını bildirdi.
Söz konusu vatandaş, bir zamanlar Mağusalıların denizin rahatlatan koku ve görüntüsüyle buluştuğu noktanın bir an önce elden geçirilmesini ve topluma kazandırılmasını talep etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 08:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER