CMC'deki tren vagonları, farklı yerlere taşınıyor

banner37

Lefke’ye bağlı Gemikonağı’ndaki CMC alanında atıl duran tren vagonları, Karadağ Stadyumu’nun yanında yapılan müzeye, Lefke Portakal Festivali’nin bulunduğu alana ve Gemikonağı’nda limanın yanına götürülecek

CMC'deki tren vagonları, farklı yerlere taşınıyor
banner90
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

 

Lefke’ye bağlı Gemikonağı’ndaki CMC alanında yıllardır atıl durumda bulunan farklı boyutlardaki tren vagonları, Karadağ’daki ‘Madenci Heykeli’nin yanındaki boş arazide yeni yapılan müzeye, Lefke Portakal Festivali’nin bulunduğu alana ve Gemikonağı’nda limanın yanına taşınacak.

banner134
Lefkoşa-Girne anayoluna yerleştirilen tren vagonunun da ait olduğu Lefke’ye getirilmesi planlanıyor.

Dünyada sadece 8 adet kalmış olan ve şu an Gemikonağı sahilinde duran “TİD 154 London” marka römorkör de titiz bir çalışmayla kurtarılacak.

Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Karadağ’da bulunan Madenci Heykeli’nin yanındaki boş alana açık müze yapılacağını ve ocak ayı ortalarında bir kısım vagonun buraya taşınacağını söyledi.

Kaya, bir vagonun Lefke Portakal Festivali’nin bulunduğu alana, bir tanesinin de Gemikonağı’nda bulunan yıkık haldeki limanın yanına yerleştirileceğini belirtti. 12 vagonun hasar görmemesi için, titizlikle taşınacağını ifade eden Kaya, Güzelyurt Festival alanında ve Lefkoşa-Girne anayoluna yerleştirilen tren vagonlarının da ait olduğu Lefke’ye getirilmesi için girişimlerde bulunduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75