‘Çocuğa cinsel saldırı’ zanlısının ülkede kaçak olduğu anlaşıldı

banner37

Gazimağusa’da 15 yaşındaki çocuğa cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan ve ülkede aylardır izinsiz ikamet ettiği tespit edilen Nijeryalı E.C.A., yargılanıncaya değin cezaevine gönderildi

‘Çocuğa cinsel saldırı’ zanlısının ülkede kaçak olduğu anlaşıldı
banner8

Sedef BOŞNAK

banner134

Gazimağusa’da 15 yaşındaki kız çocuğuna cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla şikayet üzerine tutuklanan Nijeryalı E.C.A., aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.


Meseleyle ilgili tutuklanıp, 26 Mayıs’tan beridir KKTC’de izinsiz ikamet eden E.C.A., işlediği ciddi suçlardan ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun 15 günü geçmeyen bir süreliğine, Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.


Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat sorumlusu Mehmet Uyguner’i tanık kürsüsüne çağırdı.


Mehmet Uyguner, zanlının, 9 Ağustos 2021’de saat 10.45’te, Gazimağusa’da meydana gelen “cinsel taciz”, “genel rahatsızlık” ve “izinsiz ikamet” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.


Uyguner, şikayet üzerine zanlıyı derdest emri gereği tutukladığını belirttikten sonra, zanlının, Gazimağusa’da umumi bir yerde, 15 yaşındaki çocuğa “Bugün çok güzel gözüküyorsun” deyip, adı edileni taciz ettiğini söyledi.


Zanlının olaydan bir hafta sonra aynı müştekinin yanına giderek, adı edilenle tanışmak istediğini belirttiğini anlatan tanık polis, zanlının şikayet üzerine tutuklandığını anımsattı.


Zanlının, 26 Mayıs’tan beridir, 60 günlük turist vizesiyle geldiği ülkede izinsiz ikamet ettiğine dikkat çeken tanık polis, zanlı aleyhine yürüttüğü tahkikatı tamamladığını ifade etti ve mahkemeden zanlıyı cezaevine göndermesini talep etti.


Huzurundaki şahadeti ve değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, talebi uygun buldu ve zanlıyı 15 günü geçmeyen bir süreliğine Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hh
Hh - 1 ay Önce

Ulkesine geri gonderin ne bakarsiniz bunlara...

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88