'Çocuğunun hayatını kurtardım, hırsızlık yapmadım'

banner37

Gazimağusa’da, kaldığı apartmanda, pencereden girdiği komşu dairenin sahibine yakalanan Ali Abdurrahmanoğlu, cezaevi talebiyle çıkarıldığı mahkemede, ilginç izahatta bulundu:

banner87
'Çocuğunun hayatını kurtardım, hırsızlık yapmadım'
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, kaldığı apartmanda, pencereden girdiği komşu dairenin sahibine yakalanan Ali Abdurrahmanoğlu aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

KKTC’ye, suç tarihinden bir hafta önce gelen ve ülkeyle hiçbir yasal bağı bulunmayan Ali Abdurrahmanoğlu, kaçma ihtimali göz önünde bulundurularak, yargılanıncaya değin, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süre, Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Mahkemede söz verilmesi üzerine aleyhindeki suçlamaları reddeden Ali Abdurrahmanoğlu, yargıca, ilginç izahatta bulundu ve “Çocuğunun hayatını kurtardım. İçeriye girdim, çocuğu bırakıp kapıyı örttüm. Babasına söyledim, dinlemedi” dedi.

Ev sahibine suçüstü yakalandı

Dünkü duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan meselenin tahkikat sorumlusu Osman Üreten’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Osman Üreten, zanlının, 27 Eylül 2018’de, saat 03.30 raddelerinde, kaldığı apartmanın 4 numaralı dairesine, bir cürüm işlemek amacıyla, pencereden girdiği esnada, ev sahibi A. A.’ya yakalandığını söyledi.

Bunun üzerine zanlının, giriş yaptığı yerden çıkıp kaçtığını kaydeden tanık polis, şikayet üzerine tutukladığı zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını söyledi.

Suçunu kabul eden zanlıya yazılı dava tebliğ ettiğini belirten tanık polis, TC vatandaşı olan zanlının, ülkeye giriş amacının ön izin almak olduğunu belirttikten sonra, suç tarihinden 7 gün önce ülkeye giriş yaptığına dikkat çekti.

Tanık polis, mahkemeden ülkeyle bağı ve bağlantısı olmayan zanlıyı, davaları sonuçlanıncaya değin cezaevine göndermesini talep etti.

Yargıç, huzurundaki şahadeti ve zanlının izahatını değerlendirdikten sonra, zanlıyı yasal statüsünü dikkate alarak, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süre, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75