'Çocuk gelinlere hayır' projesi Mersin'e taşındı

banner37

Selvi Sertdemir’in ses getiren çalışması Türkiye ve yurtdışında da ilgi çekti

'Çocuk gelinlere hayır' projesi Mersin'e taşındı
banner99

Aliye ÖZENCİ

Selvi Sertdemir, iki yıl önce başlattığı ‘çocuk gelinlere hayır’ projesini Mersin’e taşıdı.

Mersin Marina’da farklı ülkelerden sanatçıların da katkı koyduğu ‘Selvi Sertdemir Çocuk Gelindi’ karma sergisi 24 Aralık’a kadar ziyaret edilebilecek.

banner134
Selvi Sertdemir, küçük yaşta kendi rızası olmadan ailesi tarafından evlendirildi. 15 yaşında anne olan Selvi Sertdemir’in çocukluğu ve hayalleri elinden alındı. Zamanın getirileri hayata dört elle sarılmasına ve aklında olan projelerini gerçekleştirmesine engel olamadı.

Sertdemir, çocuklarını büyütüp kendi ekonomik özgürlüğünü kazandıktan sonra açtığı sergilerle ‘çocuk gelinlere hayır’ mesajı verdi.

İki yıl önce başlattığı ‘Selvi Sertdemir Çocuk Gelindi’ projesi ülkemizde olduğu gibi Türkiye’de de birçok insana ulaştı. Başta Lefkoşa olmak üzere Gazimağusa, İstanbul, Marmaris, Büyükkonuk ve Mersin’de açılan sergi, destek veren ressam ve sanatçılarla zenginleşti.

 ‘Unutmayalım ki dünyada iyi bir nesil eğitimli anneler sayesinde yetişir’ diyen Sertdemir’in diğer sergi açılış tarihleri ise şöyle: Avusturya 05 Ocak 2017, Mağusa 08 Mart 2017, Nevşehir 30 Mart 2017, Konya 01Temmuz 2017.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2016, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75