banner6

‘Çocuk tacizinden’ tutuklandı, hırsızlık yaptığını da itiraf etti

banner37

‘Çocuk tacizinden’ tutuklandı, hırsızlık yaptığını da itiraf etti
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’daki bir parkta ‘yemiş alma’ vaadiyle kandırdığı 8 yaşındaki kız çocuğuna cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla tutuklanan ve polise 5 farklı işyerine girerek hırsızlık yaptığını da itiraf eden N.N., aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

   “Çocuğun cinsel dokunulmazlığını ihlâl ve alıkoyma”, “Çocuğun cinsel istismarı”, “Cinsel saldırı”, “Dükkan açma” ve “Hırsızlık” suçlamalarıyla dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan 28 yaşındaki zanlı N.N. teminata bağlandı.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak polis memuru Ali Gencer’i dinletti.
   Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, 06.06.2022 tarihinde 19.00-20.30 saatleri arasında Lefkoşa’da bir çocuk parkı içerisinde zanlı N.N.’nin parkın yanında oynamakta olan Lefkoşa’da sakin olan 8 yaşındaki kız çocuğunu kendisine yemiş alacağı hususunda kandırarak, cinsel dokunulmazlığını ihlâl etmek niyetiyle çocuk parkına götürüp, ailesinin rızası dışında alıkoyduğuna vurgu yaptı.

   Polis memuru Ali Gencer, zanlının çocuğa cinsel saldırıda bulunduğuna dikkat çekti. Gencer, zanlının 07.06.2022 tarihinde tespit edilip derdest emri gereği tutuklandığını ve soruşturma esnasında toplamda 5 farklı iş yerine girerek farklı miktarlarda para ve alkollü içkileri de sirkat ettiğini itiraf ettiğini kaydetti.

   Soruşturmanın tamamlandığını belirten Gencer, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.
   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, zanlının üç ayı aşmamak üzere cezaevine gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104