banner6

Çocukla cinsel ilişkiye  girmekle suçlanıyor 

banner37

20 yaşındaki H.K, 15 yaşında kız çocuğuyla cinsel ilişkiye girdiği gerekçesiyle tutuklandı

Çocukla cinsel ilişkiye  girmekle suçlanıyor 
banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA   

   Lefkoşa’da sakin 20 yaşındaki H.K, 15 yaşında kız çocuğuyla cinsel ilişkiye girdiği gerekçesiyle tutuklandı. 
   “16 Yaşından Küçük Çocuğa Cinsel Tecavüz”, “16 Yaşından Küçük Çocuğun Cinsel İstismarı” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı H.K. dün sabah ek tutukluluk amaçlı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen,   tanık olarak polis memuru Alparslan Yavuz’u  dinletti.
   Mahkemede yeminli şahadet veren Yavuz, zanlı H.K’nin 2022 Aralık ayı içerisinde kız arkadaşı olan 2007 doğumlu 15 yaşındaki kız çocuğunun kalmakta olduğu ikametgahın yatak odası içerisinde cinsel ilişkiye girerek 16 yaşından küçük çocuğa cinsel tecavüz ve çocuğun cinsel istismarı suçunu işlemekle methaldar olduğunu belirtti.
   Polis memuru Alparslan Yavuz, olayın polisin bilgisine 20.01.2023 tarihinde geldiğini ve aynı gün zanlının başka bir mesele ile alakalı teminat maksatlı Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde olduğu esnada tespit edildiğini kaydetti.
   Yavuz, aynı gün zanlının bir gönüllü ifade vererek işlediği suçları kabul ettiğini belirterek, bu tutukluluk süresinde müştekinin doktor kontrolünden geçirildiğini söyledi.
   Soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini belirten Yavuz, zanlının aleyhinde beş gün ek tutukluluk  talep etti.
   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı. 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2023, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104