Çocukla cinsel ilişkiye girmekten yargılanacak 

banner37

Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’ne mayıs ayında başvuran ve hamile olduğu ortaya çıkan 14 yaşındaki A.K. isimli kız çocuğunun bebeğinin babası, fetüse yapılan kan testiyle belirlendi, 19 yaşındaki Doğukan Atakan, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Çocukla cinsel ilişkiye girmekten yargılanacak 
banner90
banner8

FETÜSÜN KAN ÖRNEĞİ İLE ZANLININ KANI EŞLEŞTİ… 7 Mayıs’ta Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’ne başvuran ve hamile olduğu anlaşılan 14 yaşındaki A.K. isimli kız çocuğunun bebeği alındı ve şüphelilerin kan örnekleri ile fetüsten alınan kan örnekleri üzerinden soruşturma yapıldı. Fetüsten alınan kan örneği ile zanlı Doğukan Atakan’ın kan örneğinin eşleştiğine vurgu yapıldı.

Emine  UYSAL ÇALUDA

Girne’de 7 Mayıs’ta Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’ne başvuran ve hamile olduğu belirlenen 14 yaşındaki A.K isimli kız çocuğuyla cinsel ilişkiye girdiği kan testleriyle belirlenen 19 yaşındaki Doğukan Atakan, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.


Olaydan sonra 14 yaşındaki kız çocuğunun kürtaj olduğu ve fetüsten alınan kan örneği ile zanlı Doğukan Atakan’ın kan örneğinin eşleştiğine vurgu yapıldı.


“Çocuğun cinsel istismarı”, “16 yaşından küçük çocukla cinsel ilişkiye girme” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Doğukan Atakan dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan Müfettiş Muavini İrfan Türk’ü dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Türk, zanlı Doğukan Atakan’ın 2005 doğumlu olan kız çocuğu ile cinsel ilişkide bulunmakla methaldar olduğuna vurgu yaptı.


banner134
Müfettiş Muavini İrfan Türk, 7 Mayıs 2019 tarihinde Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’ne başvuran kız çocuğunun hamile olduğunun anlaşıldığını anımsattı.


Türk, 25 Temmuz’da fetüsten alınan kan örnekleri ile zanlının kan örneğinin eşleştiği sonucunun ellerine ulaştığına dikkat çekti.


Tahkikatın tamamlandığını ve zanlının aleyhine “16 yaşından küçük çocukla cinsel ilişki kurmak”, “Çocuğa cinsel saldırı” suçları getirildiğini belirten Türk, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.


Savcı Volkan Kayabaş, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.


Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlının bir ayı aşmamak üzere cezaevine gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75