banner6

Çocuklar gönüllerince eğlendi

banner37

Lapta Belediyesi’nin her yıl düzenlediği “Lapta Belediyesi Çocuk Şenliği” dün Lapta Şehit Şevket Kadir Stadyumu’nda gerçekleşti

Çocuklar gönüllerince eğlendi
banner8

Elmas TOKAY

Lapta Belediyesi’nin, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü kapsamında, her yıl geleneksel olarak düzenlediği “ Lapta Belediyesi Çocuk Şenliği” dün renkli görüntülere sahip oldu.

Lapta Şehit Şevket Kadir Stadyumu’nda yer alan etkinliğe, Lapta Belediyesi sınırları içinde kalan, Lapta Anaokulu, Lapta, Karşıyaka Merkez, Çamlıbel Aysun, Kozanköy Mehmet Boransel, ve Tepebaşı ilkokullarından yaklaşık bin öğrenci katıldı.

Etkinlik 08.30-13.00 saatleri arasında gerçekleşti. Çocuklar için çeşitli oyuncaklar, oyun makineleri, trambolin ve şişme kaleler kurulurken, gün boyunca yine çocuklara yönelik yüz boyama ve resim çizme etkinlikleri, halat çekme, torba yarışı, yumurta yarışı gibi eğlenceli yarışmalar düzenlendi. Etkinlik boyunca ayrıca tüm çocuklara patlamış mısır, dondurma, meyve suyu, pamuk şekeri gibi ikramlar yapıldı.

banner134

Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy,1 Haziran Dünya Çocuk Günü kapsamında düzenledikleri çocuk şenliğinin, belediyenin geleneksel etkinliklerinden biri olduğunu belirterek, çocukların dünyanın geleceği olduğuna dikkat çekti.

Namsoy, “çocuklarımıza değer veriyoruz. Çünkü, inanıyoruz ki çocuklarımıza ne kadar değer verirsek geleceğimiz de o kadar sağlam olur” diye konuştu.

Belediye başkanı ayrıca dünkü etkinlikte çocuklarla birlikte torba yarışına da katıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104