banner6

'Çocuklar, ülkelerin ve dünyanın geleceği'

banner37

Başbakan Hüseyin Özgürgün, çocukların, ülkelerin ve  dünyanın geleceği olduğunu belirterek, hükümet olarak, eğitim ve sağlık alanındaki çalışmalara büyük önem verdiklerini söyledi.

'Çocuklar, ülkelerin ve dünyanın geleceği'
banner151 banner143

Başbakan Özgürgün, çocuk  hastalıklarının önlenmesi, bu konuda bilimsel çalışmalar yapılması amacıyla kurulan Kıbrıs Çocuk Hastalıkları Araştırma, Önleme ve Tedavi Vakfı’nın (ÇOHAV) dün akşam, Girne Merit Park Otel’de düzenlediği ve ilk etkinliği olan gala gecesine katıldı.

Başbakanlık’tan verilen bilgiye göre, Başbakan Hüseyin Özgürgün, gecede yaptığı konuşmada, böylesi anlamlı bir etkinlikte bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, çocukların, ülkelerin ve  dünyanın geleceği olduğunu, hükümet olarak eğitime ve sağlığa büyük önem verdiklerini dile getirdi.

Çocuk  hastalıklarının önlenmesi  ile ilgili bilimsel çalışmalar yapılması için hekimlere, sağlık çalışanlarına ve halka yönelik eğitim çalışmalarına katkı sağlamayı amaçlayan Vakfın önemli işlere imza atacağına inandığını ifade eden Başbakan Özgürgün, “Bize düşen, vakfa çalışmalarında destek vermektir” dedi.

Başbakan Özgürgün, herkesi vakfın çalışmalarına katkı koymaya davet etti.

Sucuoğlu: Sivil toplumun yaptığı katkılar önemli

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu da, sağlık alanında teknoloji ve altyapının  sürekli  gelişmesi nedeniyle hastanelerin, cihaz ve altyapılarının sürekli yenilenmesinin şart olduğunu söyledi.

Hükümetlerin, devletlerin en başta gelen görevlerinden birinin sağlık hizmeti vermek olduğunu dile getiren Sucuoğlu, sivil toplum örgütlerinin sağlık alanında yaptığı katkıların büyük önem taşıdığın kaydetti.

Gala gecesinden elde edilen gelir, Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Bebek Yoğun Bakım Ünitesine bağışlanacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2017, 14:45
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104