'Çocuklara sevgi aşılıyoruz'

banner37

banner87
'Çocuklara sevgi aşılıyoruz'
banner90
banner8

KKTC Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu’nun Çocuklara Sevgi Aşılıyoruz Projesi devam ederken, Kıbrıs Türk Tabipleri Odası da projeye katkı koyuyor. Kıbrıs Türk Tabipleri Odası’yla birlikte çocukların eksik aşılarının yaptırılması, hijyen eğitimlerinin verilmesi ve cinsel istismardan korunabilmeleri için eğitimler verilmesi hedeeniyor.

Toplantıda konuşan KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, uyuşturucu ile mücadelede tüm paydaşlarla işbirliği yapılması gerektiğine inandıklarını söyleyerek, bu konuda birçok proje başlattıklarını kaydetti.

Özellikle Surlariçi bölgesinde yaşayan çocuklara yönelik projeler hazırladıklarının altını çizen Karaokçu, Kıbrıs Türk Tabibler Odası’nın da bu projede paydaşlardan biri olarak görev almasının sevindirici olduğunu dile getirdi. Karaokçu, komisyon olarak yaptıkları bilimsel araştırmalarda çok fazla değer kaybının olduğunu söyleyerek şöyle devam etti: “Biz komisyon olarak yaptığımız bilimsel araştırmalarda, çok ciddi değer kayıpları olduğunu gördük.

Değer kayıplarının çocuklarımızın daha fazla risk altına girmelerine onları daha güçsüz kılmalarına etken olduğunu gördük. Bu çerçevede onları sosyal medyanın kötü etkilerinden uzaklaştırmak, biraz daha kişisel dostluklarını geliştirmek amacıyla yaz ayları boyunca gerek Surlariçi’ndeki çocuklarımıza gerekse katılmak isteyen çocuklarayönelik olarak onların gelişimine katkı sağlayacak film gösterimleri yapma kararı aldık.

Özellikle Tabipler Odası’nın öngöreceği bir çalışma ile yine Surlariçi’nde bir aşılama çalışması olacak ve buradaki çocuklarımıza odanın uzmanları tarafından hijyen eğitimi verilecek.” Kıbrıs Türk Tabipleri Odası Başkanı Doktor Mustafa Taşçıoğlu da, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ile bu projede birlikte çalışmanın mutluluk verici olduğunu kaydetti. Taşçıoğlu, Surlariçi’ndeki çocukların eksik aşılarının yaptırılması, hijyen eğitimlerinin verilmesi ve cinsel istismardan korunabilmeleri için eğitimler verilmesini amaçladıklarını anlatarak, “Ne kadar çok çocuğa ulaşabilirsek o kadar iyi” dedi.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Eğitim Sorumlusu GülcemSalarazı ise, çocuklara sevgi aşılayalım projesinin yaklaşık 2 yıldır devam ettiğini belirterek, çocukların eğitimlerden bir çok kazanım elde ettiğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75