“Çocuklara süt, mama, bez lazım”

banner37

Baba, bir restoranda aşçılık yapıyor, anne yaşları 2 aylık ile 3 yaş arasında değişen dördü ikiz 5 çocuğa bakıyor ancak maddi güçleri yetmediği için birilerinin yardım eli uzatmasını bekliyor

banner87
“Çocuklara süt, mama, bez lazım”
banner8

“YETİŞEMİYORUZ”… Vatandaş olmadıkları için KKTC devletinin kendilerine yardım etmediğini, başvurdukları TC Büyükelçiliği’nden de olumlu yanıt alamadıklarını söyleyen Saadet Cemiloğlu, “eşim bir restoranda aşçılık yapıyor, iş bulsa izin gününde de çalışacak. Yetişemiyoruz. Bizim ihtiyacımız kıyafet değil, bizim ihtiyacımız süt, mama ve bez” dedi. Cemiloğlu, sobaya tüp alacak paraları olmadığı için akşamları çocukları battaniyeye sardığını da sözlerine ekledi.

Ayşe BULUT

Aygün’de yaşayan Cemiloğlu ailesi 5 çocuğu ile zor günler yaşıyor. Tüp bebek yöntemiyle üç yıl önce ikiz çocukları olan Cemiloğlu çiftinin, iki yıl sonra yine tüp bebek yöntemiyle bir ikiz çocukları daha olmuş. Dört çocuğa bakmaya çalışan çiftin iki ay önce normal doğumla bir bebekleri daha dünyaya gelince, ekonomik durumları tamamen sarsılmış.


Saadet-Süleyman Cemiloğlu çifti, önceleri Gazimağusa’da yaşamlarını sürdürürken buradaki ev kiralarını ödeyemez duruma düşünce daha uygun buldukları Aygün köyüne yerleşmişler.


İskele’deki bir restoranda sabah 10.00’dan gece 23.00’e kadar aşçı olarak çalışan Süleyman Cemiloğlu’nun maaşı yaşları 2 aylık ile 3 yaş arasında değişen 5 küçük çocuğun süt, mama ve bez ihtiyaçlarını karşılayamaz olmuş.


Tanıdıkların yardımlarıyla çocukların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan Cemiloğlu çifti, kendilerine uzatılacak bir yardım elini bekliyor.

“Vatandaş değiliz diye Bu memlekette ölecek miyiz?”

Vatandaş olmadıkları için KKTC devletinin kendilerine yardım etmediğini, başvurdukları TC Büyükelçiliği’nden de olumlu yanıt alamadıklarını söyleyen Saadet Cemiloğlu, “eşim bir restoranda aşçılık yapıyor, iş bulsa izin gününde de çalışacak. Yetişemiyoruz. Bizim ihtiyacımız kıyafet değil, bizim ihtiyacımız süt, mama ve bez” dedi.


KKTC devletinin ve TC Büyükelçiliği’nin kendilerine yardım etmemesine oldukça içerleyen Saadet Cemiloğlu, “Yani vatandaş değiliz diye biz bu memlekette ölecek miyiz? Bizim yaşama hakkımız yok mu? Eşim çalışmasa neyse, kimse bize yardım etmesin ama eşim sabah 10.00’dan gece 23.00’e kadar çalışıyor. Haftanın bir günü restoran kapalı olduğu için çalışmıyor. O gün de iş bulsa gündelikçi gidip çalışacak. Gerçekten çok zor durumdayız. Bizim istediğimiz ek bir katkı. Çocuklarımın sütünü, mamasını ve bezini karşılayabilelim yeter. Başka bir şey istemiyorum. Ne olur, yetkililer sesimizi duysun” diye konuştu.


Cemiloğlu, sobaya tüp alacak paraları olmadığı için akşamları çocukları battaniyeye sardığını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2019, 12:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil çerçi
Halil çerçi - 4 ay Önce

Yerleri tam olarak bilmek iştiyorum ufakta olsa yardım eli uzatmak için

SIRADAKİ HABER

banner107

banner108