banner6

'Çocuklarım gözümün önünde eriyor'

banner37

Doğuştan iki kızının karaciğerinde büyüme olduğunu, enzimlerinin yüksek çıktığını ve tedavi olmazlarsa hastalığın siroza çevirme riski bulunduğunu kaydeden üç çocuk annesi Meryem Kırıtan, “En son çare karaciğer nakli” dedi.

'Çocuklarım gözümün önünde eriyor'
banner151

Mehmet KARA

Kısa bir süre önce Serdarlı’ya yerleşen Meryem ve Halil Kırıtan çiftinin üç evladı, yaşları küçük olmasına rağmen doğuştan gelen sağlık sorunlarıyla baş etmeye çalışıyor.

Biri 3, biri 4 ve diğeri 5 yaşında olan üç çocuktan ikisi Esmanur ve Aylin adındaki dünyalar güzeli iki kız çocuğunun karaciğerinde büyüme var ve enzimleri yüksek çıkıyor. Eğer, tedavi edilmezler ise hastalığın siroza çevirme riski bulunuyor. 5 yaşındaki Yunus Emre ise konuşma ve anlama problemi yaşıyor, iyiyi kötüyü ayırt edemiyor.

“En son çare karaciğer nakli”

KIBRIS’a konuşan üç çocuk annesi Meryem Kırıtan, “Çocuklarım gözümün önünde eriyor” diyerek feryat ediyor.

Eşiyle birlikte üç çocuğunun sağlık problemleriyle boğuşan Kırıtan, hayırseverler ve yetkililerden yardım talebinde bulundu.

Çocuklarındaki rahatsızlıkların doğuştan geldiğini ifade eden Kırıtan, ayrıca iki kız çocuğunun 15 yaşına kadar sağlığında düzelme olmadığı takdirde nakil olmak zorunda kalacaklarını dile getirdi.

“Hayati risk söz konusu”

İki kızının da karaciğerindeki büyüme devam ettiği için hayati tehlikelerinin söz konusu olduğunu belirten Kırıtan, “En son çare karaciğer nakli” dedi.

Eşinin asgari ücretle çalıştığını ve kendisinin de ev hanımı olduğunu ifade eden Kırıtan, güçlükle geçindiklerini, maddi durumları yeterli olmadığı için kimi tahlilleri bile yaptıramadıklarını söyledi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2017, 10:42
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110