Çocukların mutlu günü: Yaşam Atölyesi 'Küçük Mucizeler' Sergisi

banner37

Kasım 2013’te, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı bünyesinde kurulan “Yaşam Atölyesi”, Kemal Saraçoğlu Vakfı üye çocuklarının sosyal ve kültürel gelişimine destek olmak, moral ve enerjilerini yükseltmek amacı ile beş yıldır faaliyetlerini sürdürmektedir.

Çocukların mutlu günü: Yaşam Atölyesi 'Küçük Mucizeler' Sergisi
banner99

“Çocuklar Yalnız Savaşamaz” düşüncesiyle kurulan atölye kapsamında, gönüllü eğitmenlerin düzenledikleri çeşitli etkinlikler sayesinde Kemal Saraçoğlu Vakfı üye çocuklarının ürettikleri eserler 21 Kasım 2018, Çarşamba günü İsmet Vehit Güney Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluştu. Açılışını, KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Sayın Mehmet Burhan’nın yaptığı sergiye, Kültür Dairesi Müdürü Sayın Şehbal Hamzaoğulları, Kemal Saraçoğlu Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan ve Üyeleri, gönüllü eğitmenler ve eserlerin mimarları çocuklar ve aileleri de katıldı.

banner134
Gönüllü eğitmenlere ve katılımcı çocuklara belgelerin de verildiği sergide Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Sayın Mehmet Burhan yaptığı konuşmada, Kemal Saraçoğlu Vakfı’nın faaliyetlerini yakınen takip ve takdir ettiğini, vakfın kuruluş amacı olan “umut”un bu sergide de yansıtıldığını ve tüm çocukları ve de gönüllü eğitmenleri tebrik ettiğini dile getirdi. Kemal Saraçoğlu Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Nevhiz Özer de gecede yaptığı konuşmada, vakfın önemli faaliyetlerinden olan ve üye çocukların sosyalleşmesi ve gelişimleri için büyük önem taşıyan Yaşam Atölyesi’nin iki yıllık emek sonucunda bu gece meyvelerinin sergilenecek olmasının mutluluğunu yaşadıklarını ve tüm çocukların muhteşem eserler ürettiklerini ve bununla gurur duyduklarını vurguladı.

2016-2018 dönemini kapsayan eserlerden oluşan sergiye katılan aileler oldukça duygulu anlar yaşarken, üye çocuklar da kendi emekleriyle ortaya koydukları eserleri görmenin mutluluğunu yaşadılar.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75