ÇOHAV Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi'ni yeniliyor

banner37

ÇOHAV, Sağlık Bakanlığı işbirliğinde Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi’ni sil baştan yeniden düzenliyor

ÇOHAV Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi'ni yeniliyor

Serkan SOYALAN

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi’nin yenileme çalışmaları devam ediyor.

Kıbrıs Çocuk Hastalıkları Araştırma, Önleme ve Tedavi Vakfı (ÇOHAV) ile Sağlık Bakanlığı arasında geçtiğimiz ay imzalanan işbirliği protokolüyle tadilat çalışmaları başlanan ünitede çalışmaların Eylül ayında tamamlanması hedefleniyor.

Yenileme çalışmaları konusunda KIBRIS’a açıklamalarda bulunan ÇOHAV Mütevelli Heyeti Başkanı Sedef Altınbaş Akacan, Sağlık Bakanı Filiz Besim ile geçtiğimiz ay imzalanan işbirliği protokolünün ardından, Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi’nde yenileme çalışmalarına başladıklarını ve bu çalışmaları da Eylül ayında tamamlayacaklarını söyledi.

Projeyi Sağlık Bakanlığı onayında özel bir ekip yürütüyor

Bakanlık ile imzalanan protokol kapsamında yenileme çalışmalarının 200 bin TL’ye kadar olan tutarını ÇOHAV’ın karşılayacağını, üzerinin ise Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanacağını da vurgulayan Akacan, projeyi Sağlık Bakanlığı onayında kendilerinin oluşturduğu özel mühendis bir ekibin yürüttüğünü de söyledi.

Proje kapsamında Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi’nde her şeyin söküldüğünü ve elektrik döşemesinin yapıldığını da vurgulayan Akacan, kendilerinin yenileme çalışmalarında bire bir her şeyle ilgilendiklerini ve özel bir ekiple çalışmaları takip ettiklerini de vurguladı.

Akacan: Canla başla çalışıyoruz

ÇOHAV olarak canla başla çalıştıklarını da dile getiren ÇOHAV Mütevelli Heyeti Başkanı Sedef Altınbaş Akacan, “Çocuklarımızın sağlıklarına ulaşması için, profesyonel ellerle çalışmaya çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER