Çok ağır yükler üstlendim, yoruldum!

banner37

Sağlık Bakanlığı’nda 6.5 yılda 5 bakana müsteşarlık yapan deneyimli bürokratlardan 55 yaşındaki Mustafa Akçaba, 90 günlük izninden de feragat ederek emeklilik başvurusu yaptı. Akçaba, sürpriz emeklilik kararıyla ilgili KIBRIS’a konuştu:

banner87
Çok ağır yükler üstlendim, yoruldum!
banner90
banner8

“KARARLIYIM”… 22 yılı şube amirliği olan 30 yıllık görev süresince Ertuğrul Hasipoğlu, Ahmet Kaşif, Ahmet Gulle, Nuri Gökşin ve Ali Pilli’ye müsteşarlık yapan Mustafa Akçaba, “Kararlıyım. Emeklilik hakkım. Dilekçemin kabulünü bekliyorum. 90 günlük iznimden de feragat ettim. Çok yoruldum, dinlenmek istiyorum” dedi

Sedef BOŞNAK

Sağlık Bakanlığı’na, 90 günlük izninden de feragat ederek emeklilik başvurusu yapan deneyimli müsteşar Mustafa Akçaba, sürpriz kararıyla ilgili KIBRIS’a konuştu ve “Çok ağır yükler üstlendim, yoruldum” dedi.

Üç gündür dilekçesinin kabul edilmesini bekleyen 55 yaşındaki Mustafa Akçaba, 6.5 yılda 5 bakana müsteşarlık yaptığını anımsattı.

22 yılı şube amirliği olan 30 yıllık görev süresince Ertuğrul Hasipoğlu, Ahmet Kaşif, Ahmet Gulle, Nuri Gökşin ve Ali Pilli’ye müsteşarlık yapan Mustafa Akçaba’nın, Bakan Pilli’yle bir süredir sorun yaşadığı biliniyor.

Bu yöndeki soruları daha sonra yanıtlayacağını ifade eden Mustafa Akçaba, “Kararlıyım. Emeklilik hakkım. Dilekçemin kabulünü bekliyorum. 90 günlük iznimden de feragat ettim. Çok yoruldum, dinlenmek istiyorum” dedi.

Konuyla ilgili görüşüne başvurmak istediğimiz Sağlık Bakanı Ali Pilli’ye ise ulaşmak mümkün olmadı.

Sorunlar mı yordu?

Deneyimli müsteşarın sürpriz emeklilik kararının ardından kamuoyunda ve sosyal medyada çeşitli iddialar yer aldı.

Buna göre, bakan ile müsteşar arasında, Sağlık Fonu’nda biriken kaynağın kullanımı ile ilgili sorunlar yaşandığı öne sürüldü.

Müsteşar Akçaba, Sağlık Fonu’nda biriken kaynağın, Girne Hastanesi için harcanmasını istediği, Bakan Pilli’nin ise Güzelyurt Hastanesi’nin tamamlanmasına yönelik kullanılmasında ısrar ettiği savunuldu.

Öte yandan Akçaba’nın, YDÜ Hastanesi’nden gelen faturalar, hastanelerdeki eksiklikler ve iç işleyişle ilgili bakanla ciddi görüş ayrılıkları yaşadığı iddia edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75