banner6

Çöp kamyonu sürücüsüne iki gün ek tutukluluk

banner37

Ercan-Gaziköy anayolunda gerçekleşen ölümlü trafik kazasında Topkayalı’nın ölümüne neden olmakla suçlanan Ilgan, mahkemeye çıkarıldı

Çöp kamyonu sürücüsüne iki gün ek tutukluluk
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Emine UYSAL ÇALUDA

   Ercan-Gaziköy anayolunda 7 Mart sabahı gerçekleşen ölümlü trafik kazasında 53 yaşındaki Sadık Özcan Topkayalı’nın ölümüne neden olmakla suçlanan çöp kamyonu şoförü Ümit Ilgan (E-40), dün sabah mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine iki gün ek tutukluluk emri alındı.

   “Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olmak” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Ilgan, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu,   polis memuru Ramadan Sebir’i tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sebir, 07.03.2023, saat 08.00 sıralarında, Ercan-Gaziköy anayolunun 3-4’üncü kilometreleri arasında, Ilgan’ın, yönetimindeki çöp kamyonu ile batı istikametine seyrettiği sırada, ana yol üzerinde bulunan Birkayalar Petrol önlerine geldiğinde, dikkatsizliği ve anayolda seyreden araçlara öncelik hakkı vermeden sağa tali yola dönüşe geçmesi sonucu, o esnada anayol üzerinde doğu istikametine seyreden Topkayalı’nın yönetimindeki EP 712 plakalı salon aracın önünü tıkayarak çarpışma gerçekleştiğini belirtti.

   Sebir, kaza sonucu ağır yaralanan Topkayalı’nın, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbatoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını; ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdiğini aktardı.

   Sebir, araç sürücüsü Ilgan’dan kazadan sonra kendi isteğiyle alkol ve uyuşturucu testi için kan örneği alındığını kaydetti.

   Sebir, Topkayalı’ya otopsi yapılacağını ve soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini belirterek, zanlının aleyhinde iki gün ek tutukluluk talep etti.

   Yargıç Çeliker, talebi onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104