banner6

Çöpe boğulan Yeşilırmak, yangın korkusu yaşıyor

banner37

Çöpe boğulan Yeşilırmak,  yangın korkusu yaşıyor
banner151 banner143

Güren TİLKİ

   Geçmiş yıllarda Yeşilırmak’ta meydana gelen yangın bugün köyde yaşayan vatandaşın halen korkulu rüyası.  Yeşilin en güzeline sahip yerlerden biri olan Yeşilırmak köyü tekrardan aynı olayın yaşanmasından endişe duyuyor.

   Bunun yanında köyde birkaç sorun daha yaşanıyor ve muhtar bu sorunlara çözüm için yetkililerle iletişim kurmaya çalışsa da taleplerine cevap alamamaktan şikayetçi.

   Tüm sorunlarını KIBRIS’a anlatan Yeşilırmak Muhtarı İsmet Özpolat, sorunların çözümü için yetkililerin köye el uzatmasını bekliyor.

“Çöpler yangın riski taşıyor”

   Yeşilırmak Muhtarı İsmet Özpolat, ülkenin en güzel köylerinden birinde yaşadıklarını ancak çözülmeyen sorunlardan dolayı bıkıp usandıklarını vurgulayarak, çıkan yangınlara değindi ve köylerinde de aynı durumun yaşanmasına karşı duydukları endişeden bahsetti.

   Özpolat, geçtiğimiz yıllarda Yeşilırmak’ta meydana gelen büyük yangına işaret ederek, yanan alanın yangından sonraki kap kara görüntüsünün yürek burktuğunu söyledi.

   Özpolat, köyün hemen girişinde oluşan kirliliğin hem görüntü kirliliği yarattığını hem de yangına davetiye çıkardığını vurgulayarak, bölgede evsel atıkların ve çöplerin dağ oluşturduğunu belirtti.

   Konuyu Lefke Belediyesi ve kaymakamlığa bildirdiklerini kaydeden Özpolat, buna rağmen sorunla ilgilenen olmadığının altını çizdi.

   Yangın riski oluşturan moloz, evsel atık ve çöplerin, kötü görüntünün yanı sıra kötü koku da yaydığına işaret eden Özpolat, bölgenin sinekten de geçilmediğine vurgu yaptı.

   Özpolat, vatandaşların duyarsız davranışına da dikkat çekerek, çevremizin korunması gerektiğini, kaybedilen doğanın bir daha yerine gelmesinin yüzyıllar aldığını söyledi.

“Köprü çökmek üzere, risk büyük”


   Özpolat, Yeşilırmak deresinin üst kısmında bulunan köprünün de tehlike saçtığını ve çökmek üzere olduğunu söyleyerek, “Köprü üzerinden araçları ile geçip evine gitmek zorunda olan vatandaş ciddi risk altında. Köprü demirleri koparak, araçlara zarar vermeye, hatta kazalara sebebiyet vermeye başladı. Konuyu yetkililere bildirdik buna rağmen bu sorunumuz ile de ilgilenen yok. Köyde sokak aydınlatmaları da yeterli değil ve gece yolda olan araç ve insanların canı Allaha emanet” dedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104