Çöplük yandı, ekinler son anda kurtarıldı

banner37

İskele Belediyesi çöplüğünden dün dumanlar yükseldi… İskele itfaiyesi, İskele Belediyesi ve iş makineleri ile müdahale edilen yangın, kısa sürede kontrol altına alındı

Çöplük yandı, ekinler  son anda kurtarıldı
banner90
banner8

Ayşe BULUT

                        
   İskele Belediyesi’ne ait çöplükte dün yangın çıktı. Yangın, büyük şans eseri büyümeden söndürüldü.

   Topçuköy- Ardahan anayolu üzerinde bulunan İskele Belediyesi çöplüğünde, henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı saat 13.00 sıralarında dumanlar yükseldi.

   İskele itfaiyesi, İskele Belediyesi ve iş makineleri ile müdahale edilen yangın, kısa sürede kontrol altına alındı.

banner134
   Vatandaşlar da çöplük alanının etrafındaki ekili tarlalarını iş makineleri ile sürerek, yangının daha büyük bir alana yayılmasını engellemek için müdahale etti.
   İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, çöp yangınının nedeninin henüz tespit edilmediğini söyledi.

   Yangın çıkar çıkmaz erken haber aldıklarını ifade eden Sadıkoğlu, sosyal medya aracılığı ile de vatandaşlara, iş makinelerine ve traktörlere ihtiyaçları olduğunu duyurduklarını anlattı.

   “Traktörünü, tankerini alan geldi” diyen Hasan Sadıkoğlu, itfaiye ekiplerinin de kısa sürede yangına müdahale ederek kontrol altına aldıklarını kaydetti.

   Sadıkoğlu, İskele Belediyesi, İskele İtfaiyesi ve Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı İskele Bölge Müdürlüğü’nün anında müdahalesi, İskele ve köylerinde yaşayan halkın duyarlılığı neticesinde yangının kontrol altına alındığını belirtti.

   Sadıkoğlu, yardım çağrısına kulak verip, vakit kaybetmeden yangın bölgesine gelen herkese teşekkür etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75