banner6

CÖŞ kavgayı, havaya 12 el  ateş edip, durdurabildi 

banner37

Surlariçi’nde akraba olan iki  ailenin karıştığı yaklaşık 50 kişinin karıştığı kavgada iki çocuk 10 kişi tutuklandı

CÖŞ kavgayı, havaya 12 el  ateş edip, durdurabildi 
banner150

banner150 banner150

ÖZEL HABER - Emine UYSAL ÇALUDA 
 
   Surlariçi’nde yaklaşık 50 kişilik bir grubun kavgayı karıştığı olaya Cürümleri Önleme Şubesi havaya 12 el ateş ederek engelleyebildi. 
   “Kanunsuz Topluluk”, “Kavga”, “Rahatsızlık”, “Uygunsuz Tavır ve Hareket” suçlamalarıyla tutuklanan 10 zanlı dün sabah teminat amaçlı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 
      Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu,    tanık olarak polis memuru Hüseyin Uğur Yörük’ü dinletti. 
   Mahkemede yeminli şahadet veren Yörük, 19.03.2023 tarihinde saat 17:40’da Lefkoşa'da, Surlariçi bölgesi Abdi Çavuş üzerinde aynı yerde sakin zanlı 1 Gürsel Boçkır, zanlı 2 Yasemin Boçkır, zanlı 3 Seydi Oynar, 4 Nazan Oynar ve zanlı 5 C.B’nin (E-16) bir taraf olupi aralarında çıkan sözlü tartışma neticesinde diğer bir taraf olan ve nefesinde % 265 profil etil alkol bulunan zanlı 6 Hüseyin Demir, zanlı 7 B.D. (E-15), zanlı 8 Yılmaz Koç, zanlı 9 Fehime Koç ve zanlı 10 Sevim Derim ile her iki taraf kanunsuz olarak toplanıp sözlü olarak münakaşa girip ayaklandıktan sonra birbirlerinin vücutlarına muhtelif yerlerine gelişi güzel vurup, bir kavgada yer aldıklarını anlattı.
   Yörük, olayın akabinde tarafların, olay mahallinde bulmuş oldukları taş ve sopaları ile yine vücutlarının muhtelif yerlerine gelişi güzel vurup, tecavüzkar alet taşıyıp rahatsızlık suçuna methaldar olduklarını mahkemeye aktardı.  
   Zanlıların aleyhinde başlatılan tahkikatın tamamlandığını belirten Yörük, TC uyruklu olan ve yasal statüleri olan zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, iki çocuk zanlı hariç, 10’ar bin TL nakdi teminat yatırmaları, birer  kefilin 150 bin TL kefalet senedi imzalaması ve
haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2023, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104