Covid-19 aşısı için 12 milyar dolarlık kaynak onaylandı

banner37

Bankanın onayladığı 12 milyar dolarlık finansmanla bir milyara kadar insanın aşılanmasının desteklenmesi amaçlanıyor.

Covid-19 aşısı için 12 milyar dolarlık kaynak onaylandı
banner99

Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulu, gelişmekte olan ülkelerde yeni tip corona virüs (Covid-19) aşılarının, testlerinin ve tedavilerinin satın alınması ile dağıtımını finanse etmek amacıyla 12 milyar dolarlık kaynağı onayladı.

Bankadan yapılan açıklamada, söz konusu finansmanla bir milyara kadar insanın aşılanmasının desteklenmesinin amaçlandığı bildirildi.

banner134

Açıklamada, gelişmekte olan ülkelerdeki vatandaşların güvenli ve etkili Covid-19 aşılarına erişmelerinin gerektiği belirtilerek, finansman paketiyle gelişmekte olan ülkelere uluslararası ortaklarla koordinasyon içinde aşıların geniş ölçekte uygulanmasına hazırlanabilmeleri için finansman ve teknik destek sağlanacağı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dünya Bankası Başkanı David Malpass, "Güvenli ve etkili aşılar ile güçlendirilmiş dağıtım sistemlerine erişim, pandeminin seyrini değiştirmenin anahtarıdır, yıkıcı ekonomik ve mali etkileri yaşayan ülkelerin dirençli bir toparlanmaya doğru ilerlemelerine yardımcı olur" değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75