banner6

Covid-19 testi yaptırmayan kayınpederinin kapısına dayandı

banner37

Covid-19 testi yaptırmayan kayınpederinin kapısına dayandı
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Demirhan’da sakin kayınpederi A.D.’nin hasta olup, Covid-19 testi yapmayarak çocuklarını tehlikeye attığı gerekçesiyle öfkelenip, kapısına dayanan S.K., tutuklandı.

   Polis, zanlının aracında yaptığı aramada aracın arka koltuğunda boş vaziyette çifte kırma, bindirikli av tüfeği ve aracın orta konsol kısmında 12 adet canlı av tüfeği fişeği buldu ve JV 556 plakalı araç ile birlikte emare aldı.

   “Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde taşıma, tasarruf”, “Sarhoşluk”, “Rahatsızlık” ve “Uygunsuz tavrı Hareket” suçlarından tutuklanan zanlı S.K. dün mahkemeye çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Tutku Candaş’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Kozal Debreli, 10 Temmuz 2022 tarihinde saat 21.30 raddelerinde Demirhan’da zanlı S.K.’nın nefesinde 146 promil alkol tesiri altında, kullanımında bulunan JV 556 plakalı aracı ile Demirhan adresinde sakin kayınpederi A.D.’nin ikametgahının önüne gittiğini kaydetti.

   Debreli, zanlının, kayınpederi A.D.’nin hasta olup Covid-19 testi yapmadığı gerekçesiyle, makul mazereti olmaksızın umumi bir yerde yüksek sesle “Çocuklarımı geri verin, onları da hasta edeceksiniz” diyerek bağırıp çağırdığı sırada suçüstü hali gereği tutuklandığını anlattı.

   Debreli, zanlının kullanımında bulunan JV 556 plakalı aracında yapılan aramada aracın arka koltuğunda boş vaziyette Huğulu marka, çifte kırma, bindirikli av tüfeği ve aracın orta konsol kısmında 12 adet canlı av tüfeği fişeği bulunarak JV 556 plakalı araç ile birlikte emare olarak alındığını kaydetti.

   Zanlının olayla ilgili gönüllü ifade verdiğini ve ifadesinin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini söyleyen Debreli,  ayrıca incelenmesi gereken kamera kayıtları olduğunu, tasarrufunda bulunan tüfeğe balistik inceleme yapılması gerektiğini anlattı.

   Debreli, zanlının soruşturma maksatlı üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
   Yargıç Tutku Candaş,  istenen emri verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2022, 11:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104