Çözüm çabaları çıkmaza doğru

banner37

DİSİ Başkanı Averof Neofitu, dünkü Rum Ulusal Konseyi toplantısının ardından partisinin Siyasi Bürosu’nu toplayarak, Konsey’de konuşulanlar hakkında bilgi verirken (Kıbrıs sorununda) “olguların çıkmaza yönleniyor göründüğünü” söyledi.

Çözüm çabaları çıkmaza doğru
banner90
banner99

Politis “DİSİ’de Hayal Kırıklığı… Averof Siyasi Büro’ya Olguların Kıbrıs Sorununda Çıkmaza Gittiği Konusunda Bilgilendirdi” başlıklı haberinde Neofitu’nun çok önemli konularda yakınlaşmalar varken sonunda müzakerelerin özlü olmayan konularda çökecek olmasından duyduğu hayal kırıklığını gizlemediğini yazdı.

banner134
Habere göre her iki tarafın da uzlaştığı ve kapatılabilecek konular bulunduğunu kabul eden Neofitu “Olguların bu hale gelmesinde Anastasiadis’in suçu olmadığını” da savundu.

“DİSİ’nin analizine göre prosedür ve her iki toplum zehirlendi.  Bugün bir çözüm planı olsaydı her iki toplumdan da iki ‘hayır’ çıkardı” ifadelerine yer veren gazete, yine DİSİ analizinde “kabul edilemez talepleri” gerekçesiyle Türk tarafının “karalandığını” ve  uluslararası unsurun Rum tarafının tezlerine anlayış göstereceğine inanç belirtildiğini yazdı.

DİSİ Siyasi Bürosu, Enosis plebisiti konusunda partinin görevini yerine getirdiğini ve topun artık Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’te olduğu görüşünü de ortaya koydu.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2017, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75