banner6

Çözüm için ara bölgede insan zinciri oluşturuldu

banner37

“Unite Cyprus Now” (Birleşik Kıbrıs Şimdi) eylemcileri son iki yıldır Kıbrıs sorununa çözüm bulmak için yürütülen müzakerelerde önemli ilerlemeler kaydeden iki lidere, daha fazla gecikmeden Kıbrıs’ı birleştirme çağrısı yaptı.

Çözüm için ara bölgede insan zinciri oluşturuldu
banner8

Ali CANSU

Eylemciler, Ledra ve Lokmacı Kapısı geçiş noktasında, Kıbrıs Rum tarafından, Kıbrıs Türk tarafına uzanacak bir insan zinciri oluşturdu.

banner134

Bir haftadır her gün ara bölgede Kıbrıs’ın yeniden birleşmesi için toplanan ve liderlere “çözüm” çağrısı yapan örgüt, saat 11.00’de yine ara bölgedeydi.

Eylemde 100’e yakın Kıbrıslı Türk ve Rum katıldı. Ancak, Kıbrıslı Türkerlin azlığı ise dikkat çekti. Grup, ilk önce ara bölgede toplanarak pankartlar da açtı. Bölgeden karşılıklı geçiş yapanlar, eylemcileri fotoğrafladı ve videolarını da çekti.

“Unite Cyprus Now” adına eylemcilerin dağıttığı Rumca, Türkçe ve İngilizce broşürlerde şu ifadeler yer alıyor:

“Bu grup, liderlerden, hemen şimdi birleşik Kıbrıs talep etmek için eylemler düzenlemek amacıyla Kıbrıslılar tarafından kuruldu! Bizler, bu ülkede hiçbir zaman barış göremeyen nesillerin çocukları ve çok daha iyi bir geleceğe layık çocukların anne babalarıyız! Bizler, mevcut durumun utanç verici olduğuna inanan Kıbrıslılarız! Bizler birleşik bir Kıbrıs’ın bölünmüş bir Kıbrıs’tan daha iyi daha güçlü, daha müreffeh olacağını bilen Kıbrıslılarız! Bizler, oturup da liderlerin Kıbrıs’ta barış şansının ellerimizden kayıp gitmesine izin vermesini izlemeyecek Kıbrıslılarız! Eğer kalbiniz sizlere de ayni şeyleri söylüyorsa bize katılın!”

Fotoğraflar: Özmen YILANCILAR

 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2017, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104