banner6

Çözüm karşıtları bilgilendirme istiyor

banner37

Kıbrıs Rum siyasi partilerinin, liderlerin 7–11 Kasım tarihlerinde toprak konusunda yurt dışında gerçekleştirecekleri ileri sürülen görüşme ışığında, Kıbrıs sorununda yaşanan gelişmeler konusunda bilgilendirme istedikleri haber verildi.

Çözüm karşıtları bilgilendirme istiyor
banner151 banner143

Fileleftheros gazetesinde yer alan habere göre, DİKO Başkanı Nikolas Papadopulos, twitter’da yaptığı paylaşımda, Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in toprak konusunu görüşeceği zaman, yurt dışında kendisine eşlik etmelerini istemesi halinde, buna olumlu yanıt vereceklerini, öte yandan Anastasiadis’in Ulusal Konseyi toplaması gerektiğini dile getirdi.

DİSİ ve AKEL Anastasiadis'e eşlik etmeye hazır

DİSİ ve AKEL yetkililerinin de dün basına yaptıkları açıklamalarda, çağrılmaları halinde Anastasiadis’e yurt dışında eşlik edeceklerini söylediklerini yazan gazete, devamla EDEK’in açıklamasına da yer verdi.

Buna göre Anastasiadis’i ikinci kere düşünmeye ve özlü görüşmelerin adada gerçekleştirilmesini talep etmeye çağıran EDEK, Anastasiadis’in nihai kararlarını bekleyeceğini ve bunlara göre açıklamada bulunacağını ifade etti.

Dayanışma Hareketi Başkan Yardımcısı Andreas Papapavlu ise açıklamasında, partilerin tümünün müzakerelerde gerçekleşen şeylere ilişkin karanlıkta kalındığı konusundaki endişelerinin kesinlikle doğal olduğunu söyledi.

"Çok kötü bir fikir"

Ekologlar Hareketi-Vatandaşlar İşbirliği Başkanı Yorgos Perdikis ise açıklamasında, Kıbrıs sorununun yurt dışında ele alınmasının çok kötü bir fikir olduğunu savundu.

Rum Ulusal Halk Cephesi ELAM ise, toprak konusunun görüşülmesi için müzakerelerin yurt dışına taşınması kararı konusunda, ciddi kaygı duyduğunu belirtti. ELAM “bir kez daha Türkiye’nin ve işgal oluşumunun ellerinde oyuncak oldukları” iddiasında da bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2016, 12:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104