banner6

CQUALS gururlandırdı

banner37

CQUALS gururlandırdı
banner99

DELF A1-B2 sınavlarında yüzde yüz başarı elde edildi

Ülkemizde eğitim alanında önemli bir başarıya imza atıldı. CQuals Dil Okulu Fransız Enstitüsü tarafından düzenlenen sınavda, katılım gerçekleştiren tüm öğrenciler başarı gösterdi. Yüzde yüz başarının sağlandığı sınavda CQuals Dil Okulu bir kez daha başarısını gösterdi.

CQuals Dil Okulu, önemli bir başarıya imza atarak hepimizi gururlandırdı. CQuals Dil Okulu Fransız Enstitüsü’nün düzenlediği DELF sertifika töreni Kuzey Kıbrıs’taki en başarılı okul olarak A1- b2 seviyelerinde  yüzde yüz başarı elde etti.

Okulun DELF koordinatörü Emel Bodnar, sertifika töreninde yaptığı açıklamada eldde edilen başarının öğrencilere ait olduğunu ifade etti.

 CQuals Dil Okulu’nun yeni projelerinden de bahsedilen törende, French School’un açılmasıyla iki dilde eğitim verileceği kaydedildi.

Sınava girip başarı elde eden tüm öğrencilere İnstitüte Français de Chypre Müdürü M. Emmanuel Moruiez ve Teknik Uzman Sebastien de Courtois’le birlikte sertifikaları verildi.

Gecede Sezgi Yalın’ın kaleme aldığı ve Türkçe’den Fransızca’ya çevrilen Sarman Kedi Jack’in hayali kitabının lansmanı da gerçekleşti.

Kitabın yayınlanmasına kadar devam edilen süreçle ilgili yapılan bilgilendirmenin ardından kitabın yazarı sertifikalarını alan öğrencilere hem kitabı hediye etti hem de imzaladı.

Törene Cquals direktörü, Fransa Devlet Şövalye Nişanı’na sahip Dr. Ferdiye Ersoy, Fransızca Koordinatörü ve Başkan Yardımcısı Emel Bodnar, Fransiz Enstitüsü Direktörü Emmanuel Morriz ve eşi, Kültür Ateşesi Sebastien Courtios katıldı.

banner134

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104