banner6

CTP aday adaylığı başvurularını alıyor

banner37

CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, 7 Ocak’ta gerçekleştirilecek genel seçimler için milletvekili aday adaylığı başvurularının yarın başlayıp 9 Kasım saat 17.00’da sonlanacağını açıkladı. 

CTP aday adaylığı başvurularını alıyor
banner151 banner143

CTP’den yapılan açıklamaya göre, parti merkezi ve ilçe binalarına giderek başvuru yapacak kişilerden herhangi bir ücret talep edilmeyeceğini belirten Sorakın, 10 Kasım tarihinde toplanacak Parti Meclisi’nde aday adaylarının onaylanacağı ve ardından 18 Kasım’da YDÜ AKM’de toplanacak Kurultay ile adayların ülke çapındaki üyeler tarafından belirleneceğini kaydetti. 

Siyasi Partiler Yasası’na göre 10 olan kontenjan sayısının da kullanılacağını ifade eden Sorakın, kontenjan adaylarının da bugün toplanacak Parti Meclisi’nde görüşüleceğini belirtti. 

“Halkımız sandığa gitmeli”

Ülkedeki yönetimin bir an önce değişmesi için uzun zamandır mecliste mücadele verildiğini söyleyen Sorakın, hükümetin belirlemesi gereken erken seçim tarihi konusunda da inisiyatif alanın CTP olduğunu ve bir an önce halkın haysiyetli, adil, üreten ve hizmet veren bir yönetime kavuşması için çalıştıklarını vurguladı. 

Demokrasinin gereği olan seçimlerde yurttaşların sandığa giderek oy kullanması gerektiğini belirten Sorakın, “Yurttaşlarımız görevleri gereği sadece oy kullanmakla kalmamalı, seçtiği ve kendini temsil etmesi için Meclis’e gönderdiği vekilleri sonraki beş yıl boyunca da denetlemeli, verilen sözlerin tutulması konusunda baskı yapmalı” dedi

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2017, 12:56
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104