banner6

CTP Gençlik Örgütü Avrupalı Genç Sosyalistler Başkanlık Konseyi'ne katıldı

banner37

CTP Gençlik Örgütü, Avrupalı Genç Sosyalistler Başkanlık Konseyi ve 25. yıl etkinliklerine katıldı.

CTP Gençlik Örgütü Avrupalı Genç Sosyalistler Başkanlık Konseyi'ne katıldı
banner151 banner143

CTP’den yapılan açıklamaya göre, etkinliklerde CTP Gençlik Örgütü'nü Dış İlişkiler Sekreteri Barış Önel temsil etti.

Avrupa'daki vergi kaçakçılığı, mültecilerin durumu ve sosyal adalet konularının görüşüldüğü toplantılarda mücadele yolları arandı. 

Etkinlikte vergi kaçakçılığına karşı daha sıkı tedbirler alınması amacıyla bir kampanya yürütülmesi ve Avrupalı Genç Sosyalistler bünyesindeki her katılımcı örgütün bu kampanyaya dahil olması kararlaştırıldı. 

Kıbrıs sorunu konusunda toplantı düzenlenecek 

CTP Gençlik Örgütü'nün dönem başkanlığını üstlendiği "Demokrasi ve Aşırı Sağla Mücadele Birimi" ise, "Avrupa'da popülizmle savaş" konusunda bir çalışma planı oluşturarak 2019 yılına kadar bu çerçevede düzenlenecek etkinliklerin mimarı olacak. 

25. yıl etkinlikleri kapsamında PES Kadın Örgütü Başkanı ve Avrupa Parlamentosu Macaristan Milletvekili Zita Gurmai ve Avrupa Parlamentosu İtalya Milletvekili Brando Benifei ile CTP Gençlik Örgütü adına görüşen Barış Önel, Kıbrıs sorununda Avrupa Parlamentosu Sosyalist ve Demokratlar grubu milletvekilleriyle CTP Gençlik Örgütü'nün ortak hareket ederek bu çerçevede önümüzdeki yılın başında yuvarlak masa toplantısı düzenlemek için çalışmalara başlandığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 12:13
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104