CTP Genel Başkanı Erhürman: UBP-DP-YDP hükümeti sürdürülemez

banner37

Ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Meclis’te 19 milletvekili ile temsil edilen Ulusal Birlik Partisi’nin gösterdiği Meclis Başkanı adayının oylamada sadece 13 oy almasını ‘hükümetin sürdürülemeyecek olduğunun göstergesi’ olarak değerlendirdi. Erhürman “UBP-DP-YDP hükümeti ölü doğmuştur ve sürdürülemezdir” iddiasında bulundu.

CTP Genel Başkanı Erhürman: UBP-DP-YDP hükümeti sürdürülemez
banner90
banner99

CTP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, CTP Genel Başkanı Erhürman, BRT’de soruları yanıtladı.

Bugüne kadar ülkede ne yaşanmadıysa, bu hükümet döneminde yaşandığını savunan Erhürman, şunları kaydetti:

“Güven oylaması meselesinde başladık, iktidara mensup milletvekillerinin protestosu ve Meclis’e gelmemesi vardı. Programın okunacağı gün de Sayın Ali Pilli’nin yerine ben girdim de Meclis açılabildi. Meclis Başkanlığı seçiminin olduğu gün de Ulusal Birlik Partisi’nin gösterdiği aday, UBP’nin 19 milletvekili varken, 13 kabul oyu aldı. Hükümet 27 sayısı ile kuruludur. 27 nerede, 13 nerede? Bu inanılır gibi değil. Bu Meclis tarihinde görülmeyen bir şey”

Erhürman, “Hayatımızda görmediğimiz şeyleri, son birkaç ayda gördük. Bu hükümetin sürdürülemeyecek olduğunu ve ölü doğduğunu tekrar tekrar gösteriyorlar bize” değerlendirmesinde bulundu.

Tüm bu yaşananların bir tür güven oylaması olduğunu söyleyen Erhürman, hükümetin de UBP’nin de kendi içindeki birliği sağlayamaz halde olduklarını ileri sürdü.

“KENDİ KENDİLERİNE MUHALEFET YAPIYORLAR”

“Bize gerek kalmadı, kendi kendilerine muhalefet yapıyorlar” diyen Erhürman, ortada hükümet olmadığını, kendi kurdukları hükümete hâkim olamadıklarını ve Meclis Başkanı’nı dahi seçemediklerini belirtti.

Ülkemizde pandeminin nasıl yönetildiğinin vaka sayıları üzerinden değerlendirildiğini söyleyen Erhürman şöyle devam etti:

“Mart ayından bu yana tartıştığımız temel konu pandemi hastanesiydi. Nerede pandemi hastanesi? Mart ayından bu yana mali durum itibariyle kendiniz yapabilecekken hastaneyi, yapmayıp, bu kadar geciktirip ve kendi kurumlarınızı pas geçerek Türkiye Cumhuriyeti’ne yaptırtıp, 15 Kasım’da da açılışını yaptırdığınız hastane, bugün itibariyle yürürlüğe girdi mi? İşte sağlık bacağı. Hastane ihtiyacı olacağı belli değil miydi? Mart’ta başladı bu iş, 9 ay geçti, hani nerede?”

Pandemi hastanesinin elektrik ve hemşire eksikliği mazeret gösterilerek çalıştırılmadığını dile getiren Erhürman, “Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi içinde bulaş başlayacak. Başka hastalıklardan dolayı Burhan Nalbantoğlu’na gitme ihtiyacı olan insanlar, bundan kaçınmaya başlayacak ve siz sağlığı çok iyi yönettiğinizi söyleyeceksiniz. Büyük başarı hikayeleri yazılmaya çalışılıyor. Hani nerede?” diye sordu.

Hükümetin aldığı kararlara uyulmadığının yılbaşında açık bir şekilde görüldüğünü savunan Erhürman, “Çünkü artık ipin ucu kaçtı. İnsanlar artık sizin kararlarınıza uyma noktasında sıkıntı yaşamaya başladılar. Siz doğru kararları, doğru biçimde alamadığınız için, insanların üzerindeki otoriteniz sarsıldı” ifadelerini kullandı.

Ekonomi konusunda da değerlendirmelerde bulunan Erhürman, “İlk günden beri aynı şeyi söylüyoruz. Ekonomi dediğimiz şey çarşıdır. ‘Siz çarşıya sahip çıkmazsanız, 2021’e girerken maliyeniz de çökecek’ lafını söyle söyle dilimde tüy bitti. Ta Mart’tan görüyorduk bunu. Siz 2.3 milyar TL’lik bir protokol imzaladınız. Bu protokolün içinde özel sektör için kaç paraydı öngörülen? Yoktu. Bugün özel sektör batıyorken, siz gidiyorsunuz 100 milyon altyapı için para ayırıyorsunuz” şeklinde konuştu.

banner134

YORUM EKLE
YORUMLAR
UBP
UBP - 3 hafta Önce

Delegeler bile oy vermeycek bu sefer. Deden ubp li bir aile olarak ailemizde belediye baskanligindan kurumlarin en ust yoneticisi delegeler olmasina ragmen tatari ubp nin basina gelmesi icin zamaninda clisan delegeleri bol bir aileyiz. Bu secim ubp ye oy vermeycegiz. Partinin bir sayginligi vardi malesef bitirdiler

SIRADAKİ HABER

banner75