banner6

CTP: Hükümeti ciddiye almamız mümkün değil

banner37

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, hükümetin, bilgi temelli siyaset yapamayacağını her adımında ortaya koyduğunu savunarak “Bu hükümetin herhangi bir girişimini ciddiye almamız mümkün değil” dedi.

CTP: Hükümeti ciddiye almamız mümkün değil
banner151

Erhürman, Telekomünikasyon Çalışanları Sendikası (Tel-Sen) heyetini kabul etti. CTP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Erhürman, Tel-Sen’i kabulünde, sendikanın özelleştirme konusundaki hassasiyetlerine parti olarak önem verdiklerini kaydetti.

Erhürman: Hükümetin ciddiyetsizliği her alana sirayet etti

“Hükümetin yürütmede ve yasamada sergilediği ciddiyetsizliğin her alana ve her konuya sirayet ettiğini” savunan Erhürman, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Dürüst'ün, "Biz telefon dairesini özelleştirmeyeceğiz" diye başlayıp, "Çalışanların ne olacağı konusunda Özelleştirme Yasası açıktır" diye bitirdiği konuşmasının “ibretlik bir açıklama” olduğunu savundu.

“Bilgi temelli siyaset…”

“Bu açıklamanın hükümetin ne yaptığını bilmediğini açıkça ortaya koyduğu” görüşünü ifade eden Erhürman, şunları dile getirdi:

“Ülkede artık hesabı kitabı önceden yapılmış, fizibilitesi ortaya konulmuş projeler üzerinden konuşmaya başlamak gerekiyor. Bilgi temelli siyaset yapamayacağını her adımında ortaya koyan bu hükümetin herhangi bir girişimini ciddiye almamız mümkün değil. Hükümet kendi yaptığı erken seçim çağrılarının ardından artık yalnızca cari işlerle uğraşmalı, ülkenin geleceğini etkileyecek büyük projeleri halkın iradesini arkasına alacak ve bilgi temelli siyaset yapacak yeni hükümetlere bırakmalıdır.”

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 15:47
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104