CTP'liler Meclis'te hükümeti protesto ediyor

banner37

Cumhuriyetçi Türk Partisi mensubu bir grup, Meclis avlusunda eylem yapıyor.

CTP'liler Meclis'te hükümeti protesto ediyor
banner90
banner99

Hükümetin bir üniversiteye ve Remziye Canaltay’a arazi verilmesini protesto etmek için toplanan gruba, CTP’li milletvekilleri de destek veriyor. CTP’li eylemciler, ellerinde kırmızı kartlarla “birlik mücadele dayanışma” sloganları atarak hükümeti istifaya davet etti.

Atılan sloganların ardından eylemciler Meclis avlusundan ayrılarak, ön kapının önünde beklemeye başladılar.

“Yüzlerine bakmakta güçlük çekiyoruz”

banner134
CTP Genel Başkanı ve milletvekili Tufan Erhürman konuyla ilgili Meclis önünde açıklama yaptı. Erhürman’ın açıklaması şöyle:

Meclis’te kara günlerden birini daha yaşadık. 13 aydır hukuka aykırılık konusunda rekor kıran hükümet, son icraatıyla bugüne kadar yaptıkları üzerine tüy dikti. Tüm tahammül sınırlarını ihlal ettiler. Bu insanların yüzlerine bakmakta bile güçlük çekiyoruz. Bedi’s’ten başlayarak, tüm KKTC’yi dolanan sürekli bir peşkeş faaliyet var.

Tüm peşkeş çabalarını mahkemelerden döndürdük ya da kendileri geri çekti. Serdar Denktaş, kendisi kürsüye çıkıp bunun etik açıdan kabul edilemez olduğunu kendi söyledi. Hukuka aykırılık da kör göze parmak vardır! Etik olarak yanlıştır diyorsa bir hükümet yetkilisi, bunun cevabı tüm dünyada aynıdır. Kimsenin tahammülü kalmamıştır. Bugün buraya gelirken UBP, DP ve bağımsız vekiller bize mesaj ileterek, bunu hazmedemediklerini bildirmişlerdir.

Halen bu hükümete koltuk değneği olmaya devam edecekler mi? Bu arkadaşlarımız buna karar vermek zorundadır. Geçmişimizi bunlar çaldı, bugünümüzü de çaldırdılar, geleceğimizi de çalmaya çalışıyorlar. Bugün mücadele başlamıştır.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75