CTP'nin 50 milletvekili adayıı netleşti

banner37

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) 7 Ocak’ta gerçekleştirilecek Erken Genel Seçimleri’ne katılacak milletvekili adaylarını belirlemek üzere YDÜ AKM’de kurultay yaptı.

CTP'nin 50 milletvekili adayıı netleşti
banner8

CTP’de 53 aday adayının yarıştığı seçimde, 40 isim milletvekili adayı olmaya hak kazandı. Genel Başkanla birlikte 10 ismin kontenjandan milletvekili adayı olduğu CTP, 50 kişilik milletvekili aday listesini de açıkladı. 

Erhürman: 19 ayda ülkeyi talan ettiler

urultayda konuşan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, “Bir yola çıkıyoruz. Bu yol sistemi değiştirmek için çıktığımız yoldur. Bu yozlaşma, bu hukuksuzluk, bu adaletsizlik artık bitsin diye çıktığımız bir yoldur. Bu yol özellikle son 19 ayda bu sistemin en kötü örneğini sergileyenleri evlerine göndermek için çıktığımız yoldur. Bu yol müjdeli bir yoldur. Çocuklarımız için, torunlarımız için, geleceğimiz, halkımız, ülkemiz için çıktığımız bir yoldur. Bu yolu ancak biz yürüyebiliriz” dedi.

Erhürman, UBP-DP hükümetinin 19 ayda yapmadığını bırakmadığını, ülkeden çaldıklarını, halktan çaldıklarını, geleceğimizden çaldıklarını söyledi. Bugüne kadarki hiçbir UBP hükümetinin bile bu denli yolsuzluk, hukuksuzluk yapmadığını vurgulayan Erhürman, tarih boyunca hiçbir hükümet aleyhine açılmadığı kadar dava açıldığını ve hepsinin kazanıldığını hatırlattı.

banner134

12 binin üzerinde vatandaşlık verdiler

Tufan Erhürman şöyle konuştu: 

“12 binin üzerinde vatandaşlık verdiler. 2 bini bakanlar kurulu kararı ile gerekçesiz verildi. Seçime beş kala bin 500 kırsal kesim arazisi dağıtıldı. İnsanları, gençleri birbirine düşürdüler. Halkımızın adalet duygusunu alt üst ettiler. Evet bu seçim çok kritiktir. Halkımızın her bir bireyi olanı biteni duydu. Herkesin gözü önünde yaşandı 19 ay içinde yaşananlar. Bunları Meclis’te onlara söylediğimizde ‘yapacağız-edeceğiz’ demeye devam ettiler. Şimdi seçim günü geliyor. Bu 19 ayda yaşananları 5 sene daha yaşamak istemeyen halkımız onlara gereken cevabı 7 Ocak’ta sandıkta verecek”.  “

CTP’lileri birbirine düşüremezsiniz

Birilerinin CTP’nin içini karıştırmak için yine harekete geçtiğini kaydeden Erhürman, kimi partililere milliyetçilik üzerinden, kimilerine solculuk üzerinden saldırıldığını ancak kimsenin amacına ulaşamayacağını söyledi. Erhürman, sözlerini şöyle tamamladı: 

“Yağma yok! CTP 47 yıllık bir partidir, ağır bedeller ödemiş, çok iyi işler yapmış, hatalarından ise dersler almış bir partidir. CTP birliktir. CTP mücadeledir. CTP dayanışmadır. Bugüne kadar bölemediler, bugün böleriz diye uğraştılar ama yine beceremediler. Buradan hangi sonuç çıkarsa çıksın bütün aday adaylarımız seçim gününe kadar bizimle birlikte çalışma sözü verdi. Hiçbirimizin makam derdi yoktur; bizim hizmet derdimiz vardır. Yıllarca bu partiye hizmet vermiş ancak şimdi aday olmayan ama son güne kadar sokakta bizimle birlikte olacak arkadaşlarımız yollara düştüler bile. Biz böyle bir gelenekten geliyoruz işte. Gece gündüz demeden yollarda olacağız ve halkımızla birlikte bu yolu yürüyeceğiz”.  

CTP milletvekili adayları

Lefkoşa 
1. Tufan Erhürman (Kontenjan)
2. Özdil Nami
3. Sıla Usar İncirli (Kontenjan)
4. Birikim Özgür
5. Ahmet Hüdaoğlu (Kontenjan)
6. Doğuş Derya
7. Günay Kibrit (Kontenjan)
8. Ali Karavezirler
9. Muhittin Özsağlam
10. Fatma Miralay
11. Feriha Tel
12. Kadri Fellahoğlu
13. Mutlu Azgın
14. Hasan Ulaş Altıok
15. Ülkü Taşseven
16. Şerife Korucan

Mağusa
1. Erkut Şahali
2. Hamit Caner (Kontenjan) 
3. Mustafa Naimoğulları (Kontenjan)
4. Teberrüken Uluçay
5. Asım Akansoy
6. Aybike Yektaoğlu
7. Şifa Çolakoğlu
8. Ahmet Billuroğlu
9. Cemal Mert
10. Ceyhun Ümiter
11. Mine Adalıer
12. Derviş Karaca
13. Bedia Balses Çeliker

Girne
1. Fazilet Özdenefe
2. Fikri Toros (Kontenjan)
3. Salih Sarpten 
4. Mahmut Kanber (Kontenjan)
5. Salih İzbul
6. Mustafa Ergüven
7. Arzu Cankoy
8. Çelen Özkaynak
9. Şehan Tomgüsehan
10. Ziya Tüzel

İskele
1. Biray Hamzaoğulları
2. Mehmet Ceylanlı
3. Fikret Civisilli (Kontenjan)
4. Selda Şafak
5. Sedat Kılıç

Güzelyurt
1. Armağan Candan
2. Filiz Besim (Kontenjan) 
3. Mehmet Çağlar
4. Hüseyin Erçal

Lefke 
1. Salahi Şahiner
2. Teoman Oktay

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2017, 22:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88