CTP’nin hükümet arayışının sonucu pazartesi netleşecek

banner37

Hükümet kurma görevini yürüten CTP Genel Başkanı Erhürman, dün akşam HP, TDP, YDP ve DP’nin başkanlarıyla yemekte buluştu. UBP Başkan Vekili Saner, başka programı olduğu için yemeğe katılamayacağını bildirdi. Dört siyasi partinin başkanı, parti içi değerlendirme yapmak üzere süre istedi

CTP’nin hükümet arayışının sonucu pazartesi netleşecek
banner90
banner8

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde, Mecliste temsil edilen 4 siyasi parti başkanıyla dün akşam yemekte bir araya geldi.


UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner, başka bir programı olması nedeniyle yemeğe katılamayacağını bildirdi.


CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın davetiyle Valide Hanım Konağı'nda saat 18.00’de gerçekleşen yemekli toplantıya, Erhürman’ın yanı sıra, Halkın Partisi Genel Başkanı Yenal Senin, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu ve YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı katıldı.


Yemeğin ardından açıklama yapan Erhürman, partilerin değerlendirme yapması için pazartesine kadar süre istediklerini açıkladı.


banner134
Erhürman, “Sıcak bir sohbet ortamı oldu. Bütün partiler, parti içi değerlendirmelerini tamamlamak üzere en geç pazartesi akşamına kadar süre istedi. Partiler değerlendirmelerini yapacak. En hızlı şekilde ya bir hükümet kurma noktasına gelinecek ya da kurulamayacak. Kurulamaması durumunda ben zaman kaybetmeden görevi geri iade edeceğim” dedi.


Yemek öncesinde de basına bilgi veren Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman,  “Hangi hükümet modeli kurulursa kurulsun gerçekten zor bir dönem ülkeyi bekliyor ve parlamentodaki tüm siyasi partiler bir biçimde bu zorluklarla mücadele etmek zorunda” dedi.


YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı da, kendilerinin uzun zamandır tüm partilerin içinde olacağı milli mutabakat hükümeti önerdiklerini söyledi, “o mümkün değilse 5’li o da değilse 4’lü, herhangi bir hükümet modeliyle şu anki hükümet boşluğunu ortadan kaldırmak en doğru olandır” diye konuştu.


Kendilerinin erken seçim tarihi belirlendiği sürece her türlü desteği vermeye hazır olduklarını yineleyen Arıklı,  kendileri için erken seçim tarihinin en geç mayıs olduğunu belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
KIBRISLI VATANDAS
KIBRISLI VATANDAS - 2 ay Önce

Ne yani hukumetcilik CTP ye de ugur mu getirecek.

SIRADAKİ HABER

banner75