CTP'nin kuruluş yıldönümü

banner37

Cumhuriyetçi Türk Partisi Güzelyurt İlçesi, Partinin 48’inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında İlçe tarihini konu alan belgesel gösterimi gerçekleştirdi. 

CTP'nin kuruluş yıldönümü
banner90
banner8

“44 yıllık Güzelyurt İlçe Tarihi” isimli belgesel, Güzelyurt İlçe binasında izlendi. 

CTP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, belgeselde, CTP’lilerin Güzelyurt’ta yaptığı toplantılar, eylemler, seçim mitingleri, kadın ve gençlik örgütü etkinlikleri, bildiri dağıtımları, bayrak ve pankart açma eylemleri, işyeri ve köy ziyaretleri ve daha birçok etkinliği gösteren yaklaşık 5 yüz fotoğraf yer aldı. 

Belgeselde, İlçe Sekreteri Vasfi Candan, ilk İlçe Başkanı Mehmet Civa, en uzun İlçe Başkanlığı yapan Eren Adataş ve MYK üyesi Örgütlenme Sekreteri Ürün Solyalı’nın konuşmaları da yer aldı. 

banner134

“FEDERAL ÇÖZÜM MİSYONU” 

Geceye katılan Genel Sekreter Erdoğan Sorakın ile CTP’nin eski başkanlarından 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat da gösterim sonunda konuşma gerçekleştirerek geceyi hazırlayanlara teşekkür etti. 

CTP’nin ülke barışına, demokrasisine, insan haklarına ve çözüme dönük verdiği mücadelenin önemine değinilen konuşmalarda, CTP’nin misyonunun devam ettiğine, Kıbrıs’ta federal çözüm yolunda ilerlemenin şart olduğuna vurgu yapılarak, bu konuda önümüzdeki dönemde seçilecek cumhurbaşkanının da rolünün çok önemli olduğu kaydedildi. 

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75