Çukur kazıp, eski eser aradılar

banner37

Bostancı’da eski eser kazısı yaparken suçüstü yakalanan üç kişi, mahkemeye çıkarılarak tutuklandı. Zanlıların tasarrufunda dürbün, bilgisayar ve ses dedektörü de bulundu

Çukur kazıp, eski eser aradılar
banner90
banner8

Güren TİLKİ

Bostancı’da eski eser bulmak için kazı yaptıkları sırada polis tarafından suçüstü yakalanan İ.K.(E-55), İ.O.(E-60) ve C.B.(E-67), dün Güzelyurt’ta mahkemeye çıkarıldı.

Zanlılar aleyhine 1’er günlük tutukluluk emri alındı.

Adli Şube’de görevli polis çavuşu Ahmet Gülderen, zanlıların, 10 Mayıs 2021 tarihinde saat 22.00 raddelerinde Bostancı-Akçay anayolundan yaklaşık 200 metre uzaklıkta, içerisinde tahıl ekili tarlada tespit edildiğini, polisin “dur” emrine uymayarak kaçan ve kimliği henüz tespit edilemeyen bir kişinin ise arandığını söyledi.

Zanlıların söz konusu yerde, eski eser bulmak amacıyla 3 çukur kazdıklarını anlatan polis, olay mahallindeki GT 834, FM 818 plakalı araçlar ile İ.O.’nun tasarrufundaki sırt çantasını emare aldıklarını belirtti.

banner134
Polis, sırt çantasının içerisinde dürbün, laptop, ses dedektörü, el feneri, pil ile henüz ne için kullanıldığı tespit edilemeyen elektronik aletler bulunduğunu ifade etti.

Zanlılarının evlerinde de arama yapılacağını söyleyen polis, daha birçok ifade de alınması gerektiğini belirtti.

Güzelyurt Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Süleymanoğlu da, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlılar hakkında 1’er günlük tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75