banner6

Çukur tamirlerine bayram arası verildi

banner37

Lefkoşa’da Öğretmenler Caddesi’nde patlayan boruların tamiri için açılan çukurların etrafına bariyer konulup, öylece bırakıldı

Çukur tamirlerine bayram arası verildi
banner151 banner143

Ali CANSU

Lefkoşa’da Öğretmenler Caddesi üzerinde on gün önce patlayan su boruları tamir edildi ancak araya 9 günlük bayram tatili girince, tamir için açılan çukurların kapatılması tatil sonrasına kaldı.

Türkiye’den gelen suyun şebekeye verilmesiyle basınçtan kaynaklanan boru patlakları yetkililer tarafından tamir ediliyor ancak, araya bayramın girmesi birçok işin aksamasına neden oldu.

Başkentin en işlen caddelerinden biri olan Öğretmenler Caddesi’nde on gün önce patlayan su boruları tamir edilse de geriye kapatılmamış derin çukurlar bıraktı. Çok sayıda aracın geçtiği bölgede çukurların bir türlü kapatılmaması vatandaşların “Acaba, içerisine bir aracın düşmesini mi bekliyorlar?” sorusuyla tepkilerini dile getirmesine neden oldu.

Güney ve kuzey farkı

Vatandaşlar dokuz günlük bayram tatilinde ülkede her şeyin durduğuna dikkat çekerek, bu gibi tehlikeli sayılacak yerlerin tamir edilmesi gerektiğini söyledi.

Boruların tamir edilmesinin hemen ardından çukurların kapatılması gerektiğini ifade eden vatandaşlar, “Çukurlar derin. Hatta arabaların hemen yanından geçtiği yerde çok derin bir çukur var. O daha tehlikeli. Bir çukurun kapatılması bu kadar gün mü sürer anlamadık. Araya bayram girdi ise bu çukurlar tamir edilmeyecek mi? İşlerin devamlılığı nerede?” diye tepki gösterdi.

Özellikle çukurlara bir aracın veya yayanın düşmemesi için etrafına bariyerler konulurken, gece karanlığında vatandaşları uyaracak sinyalizasyon ışığı konulmaması da vatandaşların tepkisini çeken bir diğer nokta.

Vatandaşlar, Güney Kıbrıs’ta benzer kazı çalışmasının yapıldığı bir bölgede, diğer önlemlerin yanı sıra ışıklı sinyalizasyon kullanıldığına da dikkat çekerek “Bizde niye olmasın?” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2016, 09:02
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104