Cuma namazı seyreltilmiş saf düzenine göre kılındı

banner37

Cuma namazı seyreltilmiş saf düzenine göre kılındı
banner90
banner99

Yeni tip COVİD-19 tedbirleri kapsamında daha önce seyreltilmiş saf düzeninde en az bir metre aralıklarla kılınan Cuma Namazı, bugün her yönden iki metre boşluk olacak şekilde kılındı.

Din İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, ülke genelinde tüm camilerde, dün hayata geçirilen COVİD-19 tedbirleri eşliğinde kılınan bugünkü Cuma Namazında her yönden iki metre boşluk bırakılarak oluşturulan iyice seyreltilmiş saf düzeni kuralı uygulandı.

banner134
Vatandaşlar, Din İşleri Başkanlığınca her yönden iki metre ara olacak şekilde daha önceden işaretlenmiş noktalarda, maskelerini takmış halde namaza durdu. Camilerde görevli imam ve müezzinler, cemaatin belirlenen kurallara uygun olarak camiye girmelerine, ibadetlerini güven içerisinde yapmalarına yardımcı oldu.

Din İşleri Başkanı Talip Atalay, dün din görevlilerine genelge göndermiş, bugün sabah da kısa mesaj ile ibadet yaparken hijyen, maske, insanlar arası iki metre mesafe, namazın ve hutbenin kısa tutulması, ibadetin tamamının en fazla 10-12 dakikada tamamlanarak camiden çıkılması gibi uyulması gereken kuralları, alınması gereken tedbirleri bildirmiş, bunları din görevlilerinin takip etmesini istemişti.

Açıklamaya göre, seyreltilmiş saf düzeni olarak belirlenen iki metre fiziki mesafe, maske takılması gibi kurallara uyan vatandaşlar, yaklaşık 10 dakikada tamamlanan ibadetin ardından fiziki mesafe kuralına uygun şekilde camilerden ayrıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 3 hafta Önce

Bi tek camilerde uyuluyor kurallara

KIBRISLI MEHMET
KIBRISLI MEHMET - 3 hafta Önce

EVDE YAPSALAR OLMAZMI? KURANDA DIYORKI IBADETINI EVDE DE YAPABILIRSIN

Mustafa
Mustafa - 3 hafta Önce

Zaten en çok kurallara camilerde uyuluyor, sosyalmesafeden ve maskeden hiç taviz verilmiyor. Din görevlilerini tebrik ediyorum.

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75