banner6

Cumhurbaşkanı Akıncı Ercan'da, 'Öneri' hakkında konuştu

banner37

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Yeditepe Üniversitesi’nin yeni akademik yılının açılışında konferans vermek amacıyla İstanbul’a gitti.

Cumhurbaşkanı Akıncı Ercan'da, 'Öneri' hakkında konuştu
banner151

KKTC’den bugün saat 15.30’da ayrılan Akıncı, İstanbul’a hareketinden önce Ercan’da basına açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Akıncı, Seçim ve Halk Oylaması Yasa ile geçtiğimiz hafta 19 milletvekilinin Meclis’e sunduğu “federasyonun çözüm modeli olmaktan çıkarılmasına ilişkin karar önerisi” hakkında açıklamalarda bulundu.

Seçim ve Halk Oylaması Yasası üzerindeki çalışmaların sürdüğünü, yasayla ilgili hukuki incelemeler yapıldığını kaydeden Akıncı, “Yasayı gönül huzuru içinde imzalamak istiyoruz” dedi.

Kıbrıs sorununun Cumhurbaşkanlığı makamının yürüttüğü bir konu olduğunu da söyleyen Akıncı, bu konuda Meclis’ten geçen kararların hep istişareyle alındığını kaydetti.

Akıncı, “Böylesi önemli bir kavşakta, böyle radikal bir karar içeren önerinin Cumhurbaşkanlığı ile istişare edilmeden meclisten geçirilmek istenmesi uygun bir davranış değil” dedi.

Akıncı’yı Ercan’dan Meclis Başkan Yardımcısı Hüseyin Avkıran Alanlı ile Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Gürdal Hüdaoğlu ve Cumhurbaşkanlığı Daire Müdürü Gülden İlkman uğurladı.

Akıncı’ya İstanbul ziyaretinde eşi Meral Akıncı, Özel Kalem Müdürü Cenk Gürçağ, Siyasi İşler ve Tarih Özel Danışmanı ve Teknik Komiteler Genel Koordinatörü Meltem Onurkan Samani eşlik ediyor.

Akıncı, Akıncı, Yeditepe Üniversitesi’nde vereceği konferansın ardından yarın akşam KKTC’ye dönecek.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2017, 17:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104