Cumhurbaşkanı Akıncı zirvenin açılışında konuştu

banner37

9’uncu Boğaziçi Zirvesi İstanbul’da başladı.Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Başbakan Tufan Erhürman, İstanbul’da bugün başlayan 9’uncu Boğaziçi Zirvesi’ne katılıyor

banner87
Cumhurbaşkanı Akıncı zirvenin açılışında konuştu
banner90
banner99

“Barışın Sürdürülmesi ve Herkes İçin Kalkınma” ana temasıyla düzenlenen ve 3 gün sürecek olan zirvenin onursal açılış konuşmalarını Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Makedonya Cumhurbaşkanı Gjeorge Ivanov yaptı.

Cumhurbaşkanı Akıncı, konuşmasında son dönemde Doğu Akdeniz’de keşfedilen hidrokarbon kaynakları’nın hem Kıbrıs özelinde hem de bölge ölçeğinde “ barış-kalkınma” ilişkisini tesis etmek için doğru değerlendirilmesi durumunda çok önemli bir fırsat sunulduğunu kaydetti.

Akıncı, “ bugün adayı paylaşan iki toplum tarihsel bir sorumlulukla karşı krşıyadırlar. Bu bir yandan gelecek nesillere, diğer yandan tüm bölgeye ve dünyaya karşı sorumluluktur” dedi. Başbakan Tufan Erhürman da yarın “Uluslararası Gaz Ticareti ve Gereksinimleri” başlıklı oturumun açılışında katılımcılara hitap edecek.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75