banner6

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da, kooperatifleşen girişimci, güçlü kadınları tebrik ederek, ülkeye hizmet edenlere teşekkür etti.

banner37

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da, kooperatifleşen girişimci, güçlü kadınları tebrik ederek, ülkeye hizmet edenlere teşekkür etti.
banner99

Tatar, Kıbrıs Türk halkının çok acılar çekerek bugünlere geldiğini, zor yıllardan bugüne aileyi ayakta tutan kadınlar olduğunu kaydetti. 
Çağdaş Kıbrıs Türk kadınının zor yıllarda hem  aileyi ayakta tuttuğunu, hem üretim, hem birbirine destek, hem de işbirliğini bugüne kadar sürdürdüğünü ifade eden Tatar, kadınların yaşamdaki önemini anlattı. 
Türkiye Cumhuriyeti’nin sosyal hayata, sosyal yaşama katkı sağlayan projeleri ve özellikle pandemi döneminde Kıbrıs Türk halkının her aşamada yanında olduğunu anımsatan Tatar, kadınların her alanda değerini iyi bildiklerini söyledi. 
Tatar, kooperatifçilikle, birlikte, nasıl güçlü bir üretim oluşturup, ekonomiye katkı sağlanabileceği konusunda güçlü adımlar atan, bunun yanında markalaşma ve pazara ulaşmada kadınlara verilecek desteklerin önemine işaret etti. 
“Muhteşem” olarak nitelediği bugünkü tabloyu gördükten sonra kendilerine sadece kadınların gücünü, inancını desteklemek düştüğünü ifade eden Tatar, Türk devletleri teşkilatına gözlemci üye olduktan sonra KKTC için yeni dönem açıldığını söyledi. 
Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türk halkı olarak ambargoları, engellemeleri reddettiklerini ifade ederek, “Kıbrıs Türk halkını hiçbir güç engelleyemeyecek, birlikte başaracağız” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104