banner6

Cumhurbaskanı Ersin Tatar'dan deprem açıklaması

banner37

Cumhurbaskanı Ersin Tatar Turkiye'de yaşanan ve ülkemizde de hissedilen depremle ilgili açıklama yaptı. 

Cumhurbaskanı Ersin Tatar'dan deprem açıklaması
banner150

banner150

banner99

Cumhurbaşkanı Tatar açıklamasında; "ne yazık ki güne, saat 03.30’da Anavatan Türkiye’mizden gelen çok acı bir haber ile uyandık…

Türkiye’mizde ilk belirlemelere göre, aynı anda Adana, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır ve Urfa olmak üzere Anavatanımızın farklı illerinde önce en büyüğü 7.4 sonra 6.6 olmak üzere değişik yıkıcı değerlerde birbirini izleyen 32 artçı deprem oldu…

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Cumhurbaskan yardımcısı Sayın Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ve diğer üst düzey yetkililer hemen AFAD ile kriz masası oluşturarak çalışmalara başladılar. 

7.4 şiddetindeki deprem, aynı dakikalarda Kıbrıs’ta da hissedildi…

İçişleri Bakanı Soylu canlı yayında yaptığı açıklamalarda kayıplar olduğuna dikkat çekerek, acil uyarılarda ve uluslararası yardım çağrısında bulundu.

Ülkemizden spor amaçlı Türkiye Cumhuriyeti'ne giden sporcu kafilelerimizin de afet bölgelerinde olduğunu biliyoruz. Deprem nedeniyle telefon hatlarındaki arızalardan dolayı kafilelerin bir kısmına ulaşılamadı. Ulaşılamayan kafilelerimize ulaşmak icin tüm olanaklarımızla seferber halindeyiz. 

Ben de gelişmeleri dikkatle izliyor, takip ediyor ve büyük bir acı duyuyorum.

Anavatanımızın deprem acısını yürekten paylaşır, kayıp kardeşlerimize Tanrı’dan rahmet dilerken, can kayıplarımızın az olmasını temenni eder, Kıbrıslı Türk kardeşleri adına Anavatanımızın tarifi zor acısını, kendi can acımız olarak yüreklerimizde taşıyoruz.

Kayıplarımıza Tanrı’dan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar ve Anavatan Türkiye’mize büyük geçmiş olsun dileklerimi şahsım ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlarım adına büyük bir üzüntü, acı ve kederle iletirim.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104