banner6

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, HP Genel Başkanı Kudret Özersay görüşmesi gerçekleşti

banner37

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, HP Genel Başkanı Kudret Özersay görüşmesi gerçekleşti
banner150 banner151 banner143

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile görüşmesi sonrası, basın mensuplarının karşısına çıktı.

Özersay, Cumhurbaşkanı Tatar’la görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada demokratik teamüllerin önemine vurgu yaptı.

Özersay, Halkın Partisi’nin demokrasiden yana taraf olduğunu, halkın yararına duruş sergilemeye devam edeceklerini belirtti.

Özersay açıklamasında, şöyle konuştu:

“Ülkenin içinde bulunduğu krizle bağlantılı olarak değişik olasılıklar konusunda Halkın Partisi’nin görüşlerini Sayın Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’la paylaştık. Sürecin en başından itibaren yapıcı bir tutum sergilemeye çalışıyoruz. Memleketin düzlüğe çıkması ve demokrasinin zarar görmemesi için bir duruş sergiliyoruz. Dün yaptığımız açıklamada da dile getirmiştik; biz demokratik teamüllere aykırı birtakım oluşumların parçası olmayız. Halkın Partisi, demokrasiden yana taraftır. Memleketi makul bir süre sonra salimen seçime götürecek bazı seçenekler, alternatifler olduğu kanaatindeyiz. Bu alternatifleri Sayın Cumhurbaşkanı’yla da paylaştık. Demokrasiye sahip çıkılması, halkın yararına olması ve bu devletin kurumlarının prensiplerinin erozyona uğramaması için Halkın Partisi yapıcı tavrını sürdürecektir."

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110