banner6

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Taekwondo Judo Karate Federasyonu tarafından düzenlenen ödül törenine katıldı

banner37

“Farklı ülkelerden gelen gençlerin, bizim sporcularımızla iç içe olması mutluluk vericidir"

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Taekwondo Judo Karate Federasyonu tarafından düzenlenen ödül törenine katıldı
banner99

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Taekwondo Judo Karate Federasyonu’nun, Avrasya Taekwondo Merkezi’nde düzenlediği ödül törenine katıldı.

Törendeki konuşmasında, böylesine anlamlı bir etkinlikle bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, müsabakada dereceye girenleri tebrik ederek bütün sporculara başarılar diledi.
Yıllardan beri verilen mücadelede Türkiye Cumhuriyeti ve dost devletlerle aramızdaki kadim bağların daha da güçlendiğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar sporun, kardeşlik demek olduğunu söyledi. 
“Size en güzelini sunabilmek için birlikte çalışacağımıza söz veriyorum”
Farklı ülkelerden gelen gençlerin, bizim sporcularımızla iç içe olmasının mutluluk verici olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar; “KKTC’de böyle müsabakaların devam etmesi için devlet olarak üzerimize düşeni yapmak durumundayız. 
Gençlerimizin hak ettiği ortamda bu sporu yapması, en büyük temennimizdir. KKTC Taekwondo Judo Karate Federasyonu Başkanı Eyüp Zafer Gökbilen’i, yönetim kurulu üyelerini ve sporcuların ailelerini kutlarım. KKTC’ye gelip yerleşmiş, bizim evlatlarımızla birlikte bu ülkede okula gidip spor yapan, dünyanın farklı ülkelerinden gelen aileleri ve gençleri de kutluyorum. Onlar, dünyanın haksız bir şekilde ambargo ve izolasyon uyguladığı KKTC’ye inanmış ve ülkemize yerleşmiştir. Size en güzelini sunabilmek için birlikte çalışacağımıza söz veriyorum” diyerek müsabakada dereceye girenlere kupa ve madalya takdiminde bulundu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104