banner6

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Lapta Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği “Lapta’nın Kökleri ve Lapta’nın Kaybolan Meslekleri” adlı belgeselin gösterim etkinliğine katıldı

banner37

“İki devletliliğin altyapısı sizsiniz, şehitlerimizdir, verdiğimiz mücadeledir, kültürümüzdür, bütün dünyaya haykırışımızdır”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Lapta Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği “Lapta’nın Kökleri ve Lapta’nın Kaybolan Meslekleri” adlı belgeselin gösterim etkinliğine katıldı
banner99
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Lapta Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Chateau Lambousa’da düzenlediği “Lapta’nın Kökleri ve Lapta’nın Kaybolan Meslekleri” adlı belgeselin gösterim etkinliğine katıldı.

Yaptığı konuşmada, böyle güzel ve anlamlı bir etkinlikte bulunmaktan dolayı duyduğu mutluluğu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, uzun zamandan beri üzerinde çalışılan bu belgeselin kültürümüzü, örf, adet ve geleneklerimizi özellikle Osmanlı zamanına kadar geriye giderek anlatılan hikâyesi ve Lapta’nın doğasıyla kültürüyle KKTC’nin en güzel yerleşim yerlerinden biri olduğunu vurguladı. 

“Bizim verdiğimiz mücadeleyi kimse hafife alamaz”

Cumhurbaşkanı Tatar; “Lapta tarihi, geçmişi, mücadelesi ile KKTC’nin gönlünde taht kurmuştur. Göç edip başka ülkelere gitmiş fakat kalben burada olan Laptalılara sevgi ve selamlarımı iletirim. Lapta bizim için bir değerdir. 

Bütün bu çalışmaların kayda geçmesi, bizim uluslararası alanda egemen eşitlik, iki devlet temelinde bir antlaşma için verdiğimiz mücadelenin altyapısını teşkil etmektedir. Bu iki devletliliğin altyapısı sizsiniz, şehitlerimizdir, verdiğimiz mücadeledir, kültürümüzdür, bütün dünyaya haykırışımızdır. Bizim verdiğimiz mücadeleyi kimse hafife alamaz. Yaktığımız kıvılcım, KKTC’ye olan sevgimizdir. Biz yolumuzdan şaşmadan yürümeye devam edeceğiz” diyerek belgeselin hazırlanmasına katkı koyan herkese teşekkürlerini sundu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104