banner6

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Uluslararası Müslüman Alimler Dayanışma Derneği Gençlik Komisyon Başkanı Abdülaziz Kıranşal ve beraberindeki heyeti kabul etti

banner37

“KKTC demokratik bir cumhuriyettir, burada ifade ve ibadet özgürlüğü vardır”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Uluslararası Müslüman Alimler Dayanışma Derneği Gençlik Komisyon Başkanı Abdülaziz Kıranşal ve beraberindeki heyeti kabul etti
banner99
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Uluslararası Müslüman Alimler Dayanışma Derneği (UMAD) Gençlik Komisyon Başkanı Abdülaziz Kıranşal ve beraberindeki heyeti kabul ederek görüştü.
Kabuldeki konuşmasında, Kıbrıs Türk halkının bu topraklardaki mücadelesinin esas dayanağının kültürümüz, geçmişimiz ve tarihimiz olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, Anavatan Türkiye ile yapılan iş birliğinin, bizi bu topraklarda yaşatan, güçlendiren ve de güçlendirecek olan çalışmalar olduğunu belirtti. 
Cumhurbaşkanı Tatar; “Önemli olan, Kıbrıs’ta Türk varlığının devam etmesidir. Kıbrıs’ın tarihi acılarla doludur. Hâlâ bulunamayan kayıplarımız vardır. Büyük Türk milletinin kopmaz bir parçası olan Kıbrıs Türk halkının refah ve huzur içinde yaşayabilmesi ve barışın sürmesi için mutlak suretle Türkiye Cumhuriyeti’nin garantörlüğünün devam etmesi ve kahraman Türk ordusunun adada caydırıcı bir güç olarak kalması gerekir” dedi.
Buradaki yapının güçlenmesi için geçmişimizi, tarihimizi, adetlerimizi, dinimizi, dilimizi, eğitim sistemimizi güçlendirmek için böyle temasların sürmesi gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’nin demokratik bir cumhuriyet olduğunu vurguladı ve ifade ile ibadet özgürlüğünün varlığını dile getirdi. Bunları paylaşabilmenin, öğrenebilmenin ve anlatabilmenin de özgürlüğün nişanesi olduğunu sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Tatar maneviyatımızın bu topraklarda sürmesi için gayret göstermemiz gerektiğini belirterek bunun bir vatan borcu olduğunu söyledi. 
“Yeni nesillerin yetişmesi, doğru yolda yürümesi ve kendi kültürlerine bağlı olması bütün bunların bir parçasıdır” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, Uluslararası Müslüman Alimler Dayanışma Derneği başkan ve üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104