banner6

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, YDÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Sergi Salonu’ndaki resim sergisinin açılışını yaptı

banner37

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, YDÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Sergi Salonu’ndaki resim sergisinin açılışını yaptı
banner151 banner143

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murad Allahverdiyev’in, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için özel olarak hazırladığı 27 eserden oluşan “Kişisel” adlı resim sergisinin açılışını yaptı.
Tatar açılışta yaptığı konuşmada; YDÜ’nün 2021 yılının 401. ve son sergisinin açılışını yapmaktan onur duyduğunu ifade etti.

Dünyaya umutla bakıldığında, her şeyin mümkün olacağını belirten Tatar, Prof. Dr. Murad Allahverdiyev vesilesiyle Azerbaycan ile KKTC arasındaki kültürel, sosyal, siyasi ve ekonomik bağın güçlendiğini dile getirdi.
Tatar, “Türklük dünyasında aynı soydan gelen insanlar olarak verilen mücadelede Azerbaycan halkıyla bir bütünüz. Kıbrıs’ta da verdiğimiz bağımsızlık mücadelesinde, YDÜ’nün büyük bir payı vardır. Sanatın ruhunu resmedebilmek için özgürce düşünebilmek ve bunu eserlere yansıtmak çok kıymetlidir. KKTC, bu coğrafyanın önemli bir noktasındadır. Soyumuzun, Türklüğün ve özgürlüğün bir simgesiyiz” dedi.

“ÇALIŞMALAR TAKDİRE ŞAYAN”

Pandemiye rağmen birçok yatırım yapıldığını ve geleceğe umutla bakılması gerektiğini ifade eden Tatar, yapılan çalışmaların takdire şayan olduğunu söyledi ve vizyonun daha da artması için hep birlikte gayretle çalışılması gerektiğinin altını çizdi.
Kıbrıs Türk halkına hizmet etmenin aynı zamanda bütün dünyaya da hizmet etmek demek olduğunu ve dünyaya bu mesajı vermenin önemine işaret eden Tatar; “Haksızlıklara göğüs geren bir Kıbrıs Türk halkı vardır. Biz güçlüyüz ve bütün dünyaya bir ders vererek bu başarılara imza attık” diyerek sergiye katkı koyan herkese teşekkür etti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104