banner6

Cumhurbaşkanı Tatar'dan çok sert tepki!

banner37

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in ABD Kongresindeki Kıbrıs'la ilgili açıklamalarına tepki göstererek, "Miçotakis, nerede konuşma yaparsa yapsın hala Kıbrıs'ın gerçeklerini görmüyor. Yunanistan'ın zihniyeti, hala Kıbrıs'ı Yunanistan'a bağlamak ve Enosis'tir. Bu hayalle bütün dünyayı kandırmaya devam ediyorlar" dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar'dan çok sert tepki!
banner151 banner143

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Miçotakis'in dün ABD Kongresindeki Kıbrıs konusu ve Türkiye ile ilgili açıklamalarına ilişkin AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

Miçotakis'in Kongrede çok uzun bir konuşma yaptığını belirten Tatar, bunun bir bölümünde Kıbrıs konusu ve Doğu Akdeniz'in yer aldığını söyledi.

Tatar, Miçotakis'in "Kıbrıs'ta iki devletli bir çözümü asla kabul etmeyeceğiz" dediğini aktararak, "Kıbrıs'ta 'işgal' diye bir şey yoktur, bir işgal varsa o da Yunanistan'ın işgalidir. Yunanistan, defalarca Kıbrıs'ı işgal etmeye çalıştı." ifadelerini kullandı.

Yunanistan'ın İngiliz idaresi döneminde papazları kışkırtarak Ada'yı Yunanistan'a bağlamak istediğini dile getiren Tatar, terör örgütü EOKA'nın Yeoryos Grivas'ı Kıbrıs'a gönderdiğini ve Grivas'ın her türlü katliamı yaptığını kaydetti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104